Wypadek: samochód wymusza przy zawracaniu – co poszło źle?
Piotr Jędrzejak
30 maja 2014

Wypadków nigdy nie ogląda się z przyjemnością, ale czasami można się czegoś nauczyć na cudzych błędach. Tak jak w przypadku tego motocyklisty na CBR1100XX. Wypadek zdarzył się w mieście Pietrozawodsk, w Rosji, a zawinił kierowca Forda Fusion. Zobaczcie.

Co do winy kierowcy samochodu chyba nie ma wątpliwości? Nie zachował dostatecznej ostrożności i w czasie zawracania wymusił pierwszeństwo na motocykliście. To zakończyło się solidnym strzałem motocykla w okolice tylnego koła samochodu. Na szczęście sam motocyklista przeszlifował obok samochodu.

Gdy się przyjrzycie, kierunkowskaz widać jeszcze wcześniej, niż zaznaczyliśmy.

Wydaje nam się jednak, że z łatwością można było uniknąć tego wypadku – gdyby motocyklista zauważył kierunkowskaz w Fordzie (który widoczny był z ogromnym wyprzedzeniem), być może zwolniłby i uchronił się od wypadku. No i jest jeszcze jedna rzecz, nawet pomijając kierunkowskaz. CBR1100XX ma nie najgorsze heble i odnosimy wrażenie, że w tej sytuacji można było wyhamować i ominąć samochód. Panika wzięła górę. Właśnie dlatego warto uczęszczać na szkolenia i podnosić swoje umiejętności – nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.

No chyba, że motocyklista po prostu chciał wyciągnąć odszkodowanie… To udało mu się w 100%!

Michał, dzięki za podesłanie linka!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły