Wypadek 4 godziny po zakupie motocykla, 10 metrów od domu

- Piotr Jędrzejak

Facet pod ksywką MadJord kupił sobie nowy motocykl. Ale taki zupełnie nowy, prosto z salonu. Facet jest początkującym motocyklistą, więc póki co to tylko Honda CBR125R – lekki, niegroźny i przyjazny sprzęt. Po zakupie zamontował sobie kamerkę na kasku i wybrał się na pierwszą przejażdżkę. Już sam wyjazd spod bloku poszedł niezgodnie z planem…

MadJord wyszedł z tego cało, jedynie mocno obił sobie nogę. Pomimo niemalże backflipa z wjazdem na ścianę (!) motocykl skończył z kilkoma zadrapaniami. Z kolei samochód, w który udało mu się trafić, należy do jego ojca – Ford zyskał nowe wgniecenie i pękniętą lampę.

Motocyklista pod filmem pisze, że wie co poszło nie tak. Sam pisze, że: „jestem świadomy, że to w pełni moja wina i że nie powinienem:
– panikować z otwartą manetką gazu,
– kręcić silnika tak wysoko przy ruszaniu,
– wyjeżdżać z podjazdu pod takim kątem.”

My mamy trochę inne zdanie. Z takimi umiejętnościami i paniką w oczach, MadJord w ogóle nie powinien wyjeżdżać na drogi publiczne, a wizyta w ośrodku doszkalającym to totalne minimum. Wypadek miał miejsce w marcu 2016. Od tamtej pory MadJord nie wrzucił już żadnego, nowego filmu motocyklowego. Może już nie jeździ…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl