USA: piorun trafił motocyklistę w kask, nie przeżył wypadku

- Piotr Jędrzejak

Jazda motocyklem w czasie burzy jest niezwykle niebezpieczna, nie róbcie tego.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę w hrabstwie Volusia na Florydzie. 45-letni motocyklista poruszał się autostradą w czasie burzy ze sporymi opadami deszczu oraz z wyładowaniami atmosferycznymi. W trakcie jazdy, prosto w jego kask uderzył piorun. W efekcie motocyklista zjechał na bok i uderzył w barierę energochłonną.

Całe zdarzenie widział funkcjonariusz po służbie. Pomimo udzielenia natychmiastowej pomocy, 45-letni motocyklista zmarł na miejscu.

Kask po uderzeniu przez piorun.

Kask po uderzeniu przez piorun.


 

Policja autostradowa z Orlando udostępniła na Tweeterze zdjęcie kasku, jest popękany, widać na nim ślady przypalenia.

Nie zostało jasno określone, czy przyczyną zgonu motocyklisty było uderzenie pioruna, czy też następujący po nim wypadek. Jedno jest jednak pewne – jazda motocyklem w czasie burzy to ogromne zagrożenie. Nie róbcie tego.

Miejsce wypadku.

Miejsce wypadku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl