The Snake i podwójny wypadek w barierkę: tak się kończy jazda w ciasnej grupie
Piotr Jędrzejak
16 marca 2016

Chyba jeszcze nigdy nie widzieliśmy tak dobrze udokumentowanej gleby motocyklowej. Zobaczcie to z 5 kamer, w tym z drona!

Na pewno kojarzycie sekcję The Snake na trasie Mulholland Road, to taka weekendowa mekka motocyklistów z Południowej Kalifornii. Miejsce to stało się popularne dzięki gościowi o ksywce RnickeyMouse, który wszystko nagrywa, a później (głównie wypadki) wrzuca do sieci. Tym razem zdarzyła się podwójna gleba i jest to chyba najlepiej udokumentowany wypadek w dziejach – zaraz po testach Euro NCAP.

Grupa znajomych motocyklistów. Jako pierwszy jedzie gość na KTMie Duke, a za nim – w bardzo bliskiej odległości – koledzy na CBR1000RR oraz S1000RR, a dalej kolejni. Jazda w ciasnej grupie, koło w koło, to naprawdę fajna i emocjonująca sprawa. Dopóki coś nie pójdzie źle, tak jak tutaj…

Motocyklista na Duke’u wjeżdża w złożeniu na nierówność asfaltu, która była na Mulholland przyczyną bardzo wielu wypadków. Łapie lowside’a. Kolega na CBR1000RR jedzie bardzo blisko, nie ma czasu na reakcję, zbyt panicznie łapie przedni hamulec. Jego motocykl też się kładzie i leci prosto w kierunku pierwszego kolegi. Trzeci kolega na S1000RR zdążył zareagować i ominął zdarzenie – może pomógł mu w tym ABS?

Obejrzyjcie ten wypadek z wielu perspektyw oraz w slow motion:

Na szczęście obyło się bez większych kontuzji i to nawet pomimo tego, że CeBRa przygniotła kierowcę Duke’a do barierki. Jedynie wyskoczył mu bark, ale to udało się natychmiastowo nastawić.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły