Ruszyła budowa strefy Ducati World w parku rozrywki Mirabilandia
Piotr Jędrzejak
9 lipca 2018

Jak połączyć ze sobą dwa, pozornie zupełnie niepasujące biznesy, tak aby klient był zadowolony, aby wspierać lokalną gospodarkę, no i finalnie, aby biznes również na tym zyskał? Marka Ducati właśnie weszła w parki rozrywki!

We mieście Ravenna, w regionie Emilia-Romagna znajduje się największy we Włoszech park rozrywki Mirabilandia. Kilka dni temu położony został kamień węgielny pod budowę nowej strefy „Ducati World”. Zajmie ona powierzchnię 35 000 m2 i będzie pierwszą na świecie strefą w parku rozrywki inspirowaną przez producenta motocykli.

Na uroczystym rozpoczęciu inwestycji pojawił się szef Ducati, Claudio Domenicali, a także dwóch czołowych zawodników, Andrea Dovizioso oraz Marco Melandri. Obaj pochodzą z regionu Emilia-Romagna, tak samo jak i samo Ducati.

W strefie Ducati World pojawi się wyścigowa, interaktywna kolejka roller coaster, która symulowała będzie jazdę Panigale V4. Ale najlepsze jest, że mają to być dwa równolegle poprowadzone tory, a pasażer będzie mógł sterować gazem i hamulcem, tworząc z przejażdżki kolejką prawdziwy wyścig łeb-w-łeb. Pojawią się także atrakcje typu symulatory jazdy motocyklem, strefa rodzinna, a także strefy „refreshment” inspirowane trzema motocyklami Ducati oraz Ducati Scramblerem. Oczywiście nie zabraknie sklepu z akcesoriami Ducati. Będzie też sporo innych atrakcji, których twórcy jeszcze nie zdradzają.

„Dzięki współpracy z Mirabilandią, największym parkiem rozrywki we Włoszech, strefa Ducati World będzie mogła zapewnić prawdziwie porywające doświadczenia za sprawą interaktywnych, motocyklowych atrakcji dla dorosłych oraz dla dzieci” – powiedział CEO Ducati, Claudio Domenicali. „Nasza firma zawsze skupiała się na pasji i zaangażowaniu, a teraz pragnie dać entuzjastom Ducati system, który wykracza daleko poza doświadczenia jazdy motocyklem. Strefa Ducati World idealnie wpisuje się w tę wizję. Jednocześnie zacieśnia nasz związek z tą niezwykłą okolicą, która wychowała mistrzów oraz ukształtowała niezwyciężoną pasję do prędkości.”

Strefa Ducati World na terenie Mirabilandii ma zostać otwarta w 2019 roku. Jeżeli więc planujecie kolejne wakacje na północy Włoch, monitorujcie postęp na mirabilandia.it/en.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły