Rosja: Motocyklista uderza w pieszego na czerwonym, 2 osoby giną

- Piotr Jędrzejak

Pieszy wszedł na pasy na czerwonym. Motocyklista wyprzedzał samochody i gdy go zauważył, nie miał czasu wyhamować… W wypadku zginął pieszy oraz pasażerka…

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Nowokuźniecku, Rosja, dnia 14. sierpnia. Wypadek nagrał się na kamerce przypadkowego kierowcy samochodu. Opis zdarzenia również pochodzi od niego (nie jest potwierdzony oficjalnie).

Dwóch pijanych mężczyzn weszło na pasy chwilę po tym, gdy ich sygnalizator zmienił się na czerwony. Kierowcy mieli już zielone światło, jednak widząc przed sobą 2 osoby na pasach, jeszcze nie ruszyli. Niestety nie widział ich motocyklista omijający wszystkie zatrzymujące się pojazdy… Gdy już zauważył mężczyzn na pasach, czasu na reakcję było zbyt mało, uderzył w jednego z nich. Jak pisze kierowca samochodu z kamerką, mężczyzna zginął na miejscu. (W samochód z kamerką uderza jego but.) Niestety nie przeżyła też pasażerka motocyklisty. Jej kask pękł, zmarła w wyniku obrażeń głowy, pęknięcia czaszki.

Akcja od 0:10 do 0:35.

Zastanawiacie się, dlaczego piszemy o wypadku, który zdarzył się gdzieś w dalekiej części Rosji? Ten film to idealny przykład, dlaczego nie warto wyprzedzać samochodów (szczególnie na przejściu dla pieszych!), gdy nie ma pełnej widoczności otoczenia…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl