Rocam: brazylijska jednostka specjalna na motocyklach w akcji!

- Adam Lambryczak

Pamiętam jak dziś gdy przy jednej z pierwszych jazd na swojej ukochanej Cagivie Mito pokonałem dosyć ostry zakręt przy znacznej prędkości, po otrzymaniu mocnej dawki adrenaliny jako początkujący motocyklista stwierdziłem „K#$*&! Mam jaja!”. Rzeczywistość okazała się zgoła inna, a prawdziwym przykładem kierowców z kroczem podtrzymującym układ słoneczny są Panowie z brazylijskiej jednostki ROCAM.

Jak wyglądają uliczki Rio i znane na cały świat fawele chyba nie trzeba tłumaczyć, z powodu wąskich zakamarków małolitrażowe i zwinne motocykle cieszą się tam ogromną popularnością, zwłaszcza ze względu na niskie koszty. Ale co gdy wsiądą na nie osoby, które powinny siedzieć w Carandiru? Gonienie i próba zatrzymania kogokolwiek w tym labiryncie to nie lada wyczyn. Na pomoc Brazylijczykom przychodzi wspomniany wcześniej ROCAM – elitarna jednostka poruszająca się w 2-3 osobowych grupkach na motocyklach, mająca na celu powstrzymanie powściągliwości niektórych z wyżej wspomnianych pseudo gangsterów. Używają oni zwinnych i lekkich maszyn radzących sobie zarówno w małych miejskich uliczkach, jak i w terenie – na nagraniu widać funkcjonariuszy na motocyklach Yamahy XT 660, oraz Hondy XRE 300. Wystarczy spojrzeć na poniższą kompilacje nagrań!

Tym policjantom należy się ogromny szacunek!

https://www.youtube.com/watch?v=33BTSnQFuz0

 zdjęcie główne: Wikipedia

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl