Road rage, motocyklista kopie samochód, rozpoczyna się chaos

- Piotr Jędrzejak

Najpierw kierowca wymusił. Później motocyklista kopał w jego drzwi. Doszło do poważnego wypadku, a motocyklista uciekł.

Była środa, około 5:45 rano, ludzie jadą do pracy autostradą niedaleko Santa Clarita w Południowej Kalifornii. Chris Traber siedzi na fotelu pasażera w samochodzie swojego kolegi z pracy. Lewą stroną wyprzedza ich motocyklista, jedzie blisko żółtych linii oddzielających pas HOV (dla samochodów z wieloma pasażerami). Dalej pasem HOV jechał srebrny sedan, Nissan Sentra. Motocyklista wyprzedza go prawą stroną, jadąc wciąż wzdłuż żółtych linii. W tym momencie Nissan chciał zjechać na prawy pas. Uderzył motocyklistę.

„Jestem pewien, że kierowca nie widział motocyklisty” – opowiada Traber. „Wystraszył go jak cholera. Motocyklista prawie się przewrócił. Gość wie jak opanować swój motocykl.”

Motocyklista podjechał do Nissana od prawej strony i rozpoczęła się gestykulacja. Traber tego nie słyszał, ale wyglądało to tak „jakby motocyklista mówił coś w stylu 'hej, prawie mnie uderzyłeś, uważaj!'”. Wtedy kierowca coś odpowiedział i sprawy potoczyły się w złym kierunku. Motocyklista zaczął kopać drzwi pasażera.

Wtedy Traber pomyślał, że musi wyciągnąć telefon i zacząć nagrywać. Motocyklista z kolei zwolnił i podjechał do Nissana od strony kierowcy. Sami widzicie, co było dalej:

Kierowcy Nissana nic się nie stało. Kierowca białego pickupa, starszy człowiek, został zabrany do szpitala w stanie niezagrażającym życiu. Kierowca nissana obficie go przepraszał. Motocyklista zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie. Kierowca Nissana nie otrzymał jeszcze żadnego mandatu, a motocyklista jest poszukiwany. Śledczy chcą przesłuchać obu kierowców, zanim podejmą decyzje.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl