Pozycja na motocyklu – sprawdź ją przez internet

- MotoRmania

Prawidłowa pozycja zajmowana za kierownicą motocykla jest podstawą zachowania pełni komfortu jazdy, bez obawy o bóle pleców czy kolan.

Pomysłowi Amerykanie stworzyli specjalną aplikację „Motorcycle Ergonomics Simulator”, umożliwiającą w przybliżeniu określenie prawidłowej pozycji na swoim motocyklu. Wprawdzie nie jest to żadna nowość, ale wykonanie jest naprawdę warte uwagi. Do wyboru jest wiele popularnych modeli jednośladów, włącznie z najświeższymi nowościami oraz możliwością ustawienia kilku ciekawych parametrów.

W pierwszej kolejności wybieramy motocykl, których jest naprawdę sporo, a ich baza regularnie się powiększa. Dalej w okienku Options, zaznaczamy Yes przy „Show metric values”. Dzięki temu, wszystkie dane będą wyświetlane w systemie metrycznym, czyli naszych ulubionych centymetrach. Następnie podajemy swój wzrost, długość nogawki spodni po wewnętrznej stronie, a następnie określamy jak bardzo wyprostowane ręce lubimy mieć podczas jazdy.

Z tak wprowadzonymi danymi, możemy sprawdzić jaką pozycję powinniśmy zachować na swoim motocyklu (wliczając w to kąt ugięcia kolan, czy nachylenie tułowia) oraz zobaczyć jak nasza osoba będzie prezentować się na poszczególnych sprzętach, przerzucając widoki między zakładkami. Aplikacja jest całkiem dokładna, ale nie polecamy na jej podstawie kupować motocykli. Wysokość siedzenia może różnić się wartością od tego, co podaje producent – to dlatego, że w katalogach najczęściej jest najniższy punkt, a w cycle-ergo można wybierać miejsce siedzenia. Aplikacja pozwala nam również określić, czy będziemy mogli oprzeć nogi o podłoże siedząc na swoim wymarzonym motocyklu – to jest jednak najmniej dokłada funkcja, ze względu na trudne do określenia czynniki, jak szerokość siedzenia, ugięcie zawieszenia, czy chociażby grubość ud kierowcy.

Aby znaleźć swoją ergonomiczną pozycję, wystarczy wejść na stronę cycle-ergo.com.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl