Powrót do przeszłości

- MotoRmania

W dzisiejszym świecie, w którym wszystko już jest, paradoksalnie, żeby kogoś zaskoczyć trzeba się cofnąć do technologii przeszłości.

Motocykle z silnikami diesla, elektrycznymi czy też turbiną gazową już nikogo nie dziwią, wiemy o ich istnieniu, powstaje coraz więcej konstrukcji elektrycznych, w motocykle z silnikiem diesla wyposażane są armie świata, a o amerykańskim Y2K napędzanym turbiną gazową ze śmigłowca słyszał już chyba każdy. A co z dawno zapomnianą techniką parową?? Przyznać się bez bicia, kto wiedział  o istnieniu takich motocykli? Ba, o tym, że są na chodzie i da się nimi jeździć…?

Właśnie teraz w Las Vegas na serwisie aukcyjnym Auctions America do nabycia jest motocykl parowy o wdzięcznej i mylącej nazwie Roper – z 1894 roku. W tej chwili jego cena osiągnęła niebotyczne 425 tyś $.

http://www.auctionsamerica.com/still-for-sale.cfm?SaleCode=LV12&ID=r154

Każdy komu się wydaje, że więcej „nie da się dać” za motocykl, jest w błędzie. Rekord cenowy należy do motocykla Cyclone Board Track Racer z 1915 roku, który został sprzedany w 2008 roku za 520 tyś $.

http://www.midamericaauctions.com/motorcycle/cyclone/cyclone-board-track-racer-ohc/

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl