Policjant potrącony przy wypisywaniu mandatu, obaj kierowcy uciekają? Niespodziewany finał!

- Piotr Jędrzejak

Zamiast otrzymać mandat, kierowca z Teksasu stał się małym bohaterem…

W mieście Irving, w Teksasie, policjant na motocyklu zatrzymał kierowcę. Zwykłe przewinienie, za które należał się zwykły mandat. Zatrzymanie odbywało się na poboczu wielopasmowej obwodnicy. Wtem, motocykl policyjny został nagle zmieciony z drogi! Funkcjonariuszowi na szczęście nic się nie stało, ale sprawca, który staranował jednoślad, nawet się nie zatrzymał. Ku większemu zdziwieniu policjanta, kontrolowany kierowca również odjechał. Wniosek wydawał się prosty – gość wykorzystał sytuację aby uniknąć mandatu.

Funkcjonariusz nadał za chwilę przez radio: „Mam zbiega. Zostałem potrącony na obwodnicy. Facet któremu wypisywałem mandat również zbiegł.”

https://www.youtube.com/watch?v=I2L_k1Jku_o

Ale nic z tych rzeczy! Po chwili policja dostała wiele zgłoszeń na numer 911, że zaledwie półtora kilometra dalej doszło do przepychanki – facet z nożem przygwoździł drugiego do ziemi.

Policjanci ruszyli natychmiast, a na miejscu wszystko stało się jasne. Kierowca, który miał otrzymać mandat, tak na prawdę nie uciekł, ale ruszył w pogoń za gościem, który potrącił policjanta. Dogonił go na następnym zjeździe z obwodnicy i według relacji świadków zajechał mu drogę, wywlekł z samochodu, rzucił na ziemię i obezwładnił.

https://www.youtube.com/watch?v=uVtSBsRyZws

Policja w Irving jest wdzięczna kierowcy za pomoc w ujęciu sprawcy wypadku. Przy okazji, zamiast mandatu otrzymał on jedynie pouczenie. W sprawie sprawcy toczy się postępowanie, ale na pewno nie będzie taryfy ulgowej – w grę wchodzi ucieczka z miejsca wypadku, którego powodem było prawdopodobnie używanie telefonu w trakcie jazdy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl