Połącznie Audi i Ducati – oficjalnie za tydzień?
Piotr Jędrzejak
12 kwietnia 2012

Świat motocyklowo-samochodowy zawrzał po raz kolejny! Audi podobno zakończyło rozmyślania na temat zakupu Ducati!

Jak donoszą wszelkiego rodzaju media, Audi (czytaj: Volkswagen) już podjęło decyzję i jedyne na co teraz czekamy, to oficjalne potwierdzenie transakcji. Według niektórych źródeł nastąpi ono w najbliższą środę. Niemiecki producent podobno zakończył już proces wnikliwej analizy Ducati i nie znalazł żadnych przeszkód ani problemów.

Są to oczywiście plotki i ani Audi, ani Investindustrial (posiadacz 70% udziałów Ducati) nie skomentował tych doniesień. Kolejnym pytaniem jest, ile procent kupi Audi – tutaj można skłonić się do dwóch scenariuszy. Pierwsza wersja, jest taka, że Audi wchłania całe 70% i jest szczęśliwe, a Ducati automatycznie zwiększa swoją wartość. Druga wersja, która w świetle ostatnich plotek może wydawać się bardziej prawdopodobna, brzmi: Audi kupuje 51% udziałów, posiada więc pakiet kontrolny i dostęp do wszystkiego, a Ducati i tak rośnie w siłę. Pozostałe 19% pozostaje w rękach Investindustrial – dzięki temu aktualny właściciel wciąż będzie mógł czerpać zyski, które będą coraz większe dzięki zaangażowaniu Niemców. Wciąż nie wiemy też, jaką kwotę koncern VW przeznaczy na Ducati.

Wniosek więc jest jasny – czekamy (możliwe, że do środy) na oficjalny komunikat.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły