Plecak z dodatkowymi światłami – stop i kierunkowskazy?
Piotr Jędrzejak
21 marca 2013

Co uważacie o dodatkowym oświetleniu na motocyklu i motocykliście?

Jak poprawić swoje bezpieczeństwo na motocyklu? Na przykład stać się bardziej widocznym, a to z kolei można uczynić dzięki dodatkowemu oświetleniu. Tym razem ktoś wpadł na to, żeby światła umieścić na plecaku. Zobaczcie – dziurawicie swój ulubiony plecak, montujecie w nim diody LED, trochę kabelków i żyroskop. Teraz, gdy hamujecie, diody automatycznie zaczynają świecić na czerwono. Do tego macie dodatkowy pilot, którym można aktywować kierunkowskazy – te same diody pulsują na pomarańczowo. Trochę myśli technicznej i można ten system podłączyć do wiązki w motocyklu, aby stał się automatyczny.

Na video zobaczycie o co chodzi, a gdybyście chcieli sobie coś takiego zbudować, tutaj jest poradnik.

http://youtu.be/KwN1GdAZKIr8

To oczywiście nie jedyny pomysł tego rodzaju – widzieliśmy już podobne oświetlenie montowane na kasku lub w kurtkach. Nas jednak bardzo ciekawi, co uważacie o takich LEDowych dodatkach? Rzeczywiście mogą poprawić nasze bezpieczeństwo, czy tylko są kolejnym powodem do rozkojarzenia nie tylko kierowców dookoła, ale też samego motocyklisty? No i co z homologacją takiego oświetlenia w razie wypadku lub kontroli?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły