Pierwsza Honda RC213V-S trafiła do klienta!
MotoRmania
31 grudnia 2015

Pierwsza na świecie dostawa modelu RC213V-S do klienta odbyła się w centrali wyścigowej w Honda UK.

Historyczna chwila miała miejsce w poniedziałek, 21 grudnia. Honda z dumą dostarczyła pierwszemu na świecie klientowi model RC213V-S. Przekazanie maszyny odbyło się w wyścigowej siedzibie Hondy, oddział Wielka Brytania, gdzie wszystkie maszyny sprzedane w Wielkiej Brytanii będą przygotowywane i serwisowane przez specjalnie przeszkolonych techników.

Dumnym właścicielem RC213V-S motocykla, który jest bliższy maszynom wyczynowym używanym w MotoGP, niż którykolwiek pojazd produkowany wcześniej i posiadający homologację drogową, jest pan John Brown – właściciel motocyklowego salonu dealerskiego Hondy w Manchesterze. John Brown jest także zapalonym kolekcjonerem motocykli Hondy. W jego kolekcji, tuż obok właśnie nabytego RC213V-S, znajdują się już całkowicie nowe: RC30, VTR1000 SP1 i SP2, CBR900RR Fireblade oraz VF1000F.

Tak wyglądało przekazanie motocykla. John był naprawdę szczęśliwy!

Brown następująco skomentował fakt, że jest pierwszym na świecie klientem, który wszedł w posiadanie RC213V-S: „Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tym projekcie, to pomyślałem sobie – kiedy już je wyprodukują, to muszę mieć jedną z nich! To jest naprawdę niesamowite uczucie posiadać na własność kawałek historii wyścigów HRC. Kiedy tylko motocykl pojawił się w sprzedaży, zarejestrowałem się na stronie internetowej i wyraziłem w ten sposób swoją chęd zakupu. A dzień w którym otrzymałem telefon z Hondy informujący mnie o tym, że moje zamówienie zostało przyjęte, był dla mnie szczególny. Dołączyłem do rodzinnego biznesu już jako 17-latek i od tego czasu byłem dealerem Hondy. Mój salon jest jednym z trzech najlepszych w całej Wielkiej Brytanii i utrzymuje się na tej pozycji od wielu lat. Tak więc zakupiony przeze mnie motocykl będzie świetnie pasował do mojej dotychczasowej kolekcji. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom z Hondy za pomoc w spełnieniu tego marzenia.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły