Pierre Terblanche rozpoczyna pracę w Royal Enfield!
Piotr Jędrzejak
17 listopada 2014

Projektant odpowiedzialny m.in. za Ducati 999 przenosi się do Royal Enfielda!

Pierre Terblanche – na pewno znacie to nazwisko. Pierre jest projektantem motocykli, urodził się 1956 roku w RPA, a do tej pory pracował w Ducati, Piaggio, Cagivie oraz Nortonie. Od 2013 roku sprawował swoją funkcję w Confederate Motorcycles, ale teraz przenosi się do Royal Enfielda!

Jeżeli jednak to nazwisko nie mówi Wam zbyt wiele, to na pewno znacie kilka jego najlepszych motocykli, jak Ducati SuperSport, SportClassic, 999, Hypermotard, czy Moto Guzzi V12. Pierre jest uznawany też, za jednego z najbardziej kontrowersyjnych w swojej branży – stworzył Cagivę Gran Canyon oraz Multistradę 1000DS (vel Osiołek). Teraz Terblanche projektował będzie dla Royal Enfielda!

Siddharta Lal – szef firmy Eicher, która jest właścicielem teraz już indyjskiego Royal Enfielda – mówi:
„Jestem bardzo podekscytowany faktem, że Pierre Terblanche dołączył ostatnio do naszego zespołu. Pierre jest jednym z najbardziej twórczych projektantów w przemyśle motocyklowych oraz jest znany jako autor kilku nadzwyczajnych motocykli z czasu, gdy przez ponad dekadę pełnił rolę szefa designu w Ducati.”

Informacja o tym, że Pierre Terblanche będzie pracował w Royal Enfieldzie pojawiła się niedługo po plotce, według której Royal miałby pracować nad nowym motocyklem klasy adventure wraz z nowym silnikiem 400 ccm. Czy Pierre będzie odpowiedzialny za jego wygląd? Jeżeli tylko obieca, że pomysł Multistrady 1000DS zostawił daleko za sobą, mamy nadzieję, że tak!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły