Passion Panigale: 1199 S na zabiegu podnoszenia mocy
Piotr Jędrzejak
7 kwietnia 2014

Poznajcie historię Marka Denzina i jego Panigale.

Prawdę mówiąc, nie jest to żadna historia nadzwyczajna, jednak mimo tego klip ogląda się wyśmienicie. Po części dlatego, że został nagrany w całkiem niezłym stylu, a po części przez magiczne słowo umieszczone w tytule: Pasja.

Mark jest prezydentem Arizona Ducati Club i jeździ 1199 Panigale S. Postanowił jednak oddać swój motocykl do warsztatu AZ Motorcycles na kilka usprawnień. Panigale dostało układ wydechowy Termignoni i modyfikację airboxa, a co za tym idzie wymagane było również przemapowanie ECU. Najciekawsza była jednak wymiana koła zamachowego na to używane w wyścigowej wersji 1199 Panigale R. Efekty? Dukat wypluł na hamowni 119,8 Nm oraz 174,5 KM mierzone na kole. To oznacza, że moment obrotowy wzrósł o 3,2 Nm, a moc o 1,5 KM. Dla Marka jednak ważniejsze jest, że teraz Dukat ma teraz charakterystykę znacznie bardziej przystosowaną do użytku ulicznego. Pasja do motocykli aż kipi z tego nagrania.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły