Ostatni superbike Nickiego Haydena na sprzedaż: Honda CBR1000RR SP2 WorldSBK za 95 000€
Piotr Jędrzejak
12 marca 2019

Zespół Ten Kate Racing wystawił własnie na sprzedaż wyjątkowy motocykl. Jest to Honda CBR1000RR SP2 w specyfikacji World Superbike, którą Nicky Hayden ścigał się po raz ostatni w sezonie 2017, przed tragicznym wypadkiem.

Motocykl nie tylko wygląda fenomenalnie, ale jak zapewnia zespół, jest ustawiony dokładnie tak, jak sposób Kentucky Kid używał go na torach. Egzemplarz jest w stanie perfekcyjnym oraz operacyjnym. W zależności od chęci nowego właściciela, może być wystawiany na salonach, albo zabrany bezpośrednio na track day.

Cena? 95 000 euro. Ponad 400 000 złotych to sporo, jak za motocykl. Jednak biorąc pod uwagę specyfikację, stan, poprzedniego użytkownika, a co za tym idzie wartość kolekcjonerską… Być może to świetny sposób na inwestycję?

Jak deklaruje zespół Ten Kate Racing, motocykl ma pasujące numery ramy, silnika, elektroniki, ECU oraz pozostałych komponentów. Poświadczają one, że egzemplarz był wyścigowym egzemplarzem Nickiego Haydena. Razem z motocyklem zespół wydaje także certyfikat autentyczności.

Honda CBR1000RR SP2 WSBK jest w pełnej specyfikacji technicznej wymaganej przez kategorię World Superbike na sezon 2017:

Silnik: Zestaw Ten Kate Racing / Cosworth
Elektronika: Zestaw Cosworth z systemem fly-by-wire od TKR*
Zawieszenie: Öhlins WSBK
Hamulce: zaciski Nissin WSBK oraz tarcze Yutaka
Rama: Usztywnione aluminium
Wahacz: TKR / GPMS (specyfikacja Haydena)
Felgi: Marchesini
Wydech: Akrapovic WSBK
*Pełny zestaw elektroniki w tym motocyklu został rozwinięty i zbudowany własnoręcznie we współpracy z Cosworth; specjalny system przepustnicy fly-by-wire TKR jest również rozwinięty i zbudowany własnoręcznie.

Jak zespół TKR napisał w ogłoszeniu: „Poza zapierającym dech w piersi wyglądem, ten motocykl oczywiście ma ogromną wartość emocjonalną dla nas oraz dla wielu innych osób, jako że niestety był to ostatni motocykl, jakim [Nicky] miał okazję się ścigać.”

Jeżeli cena 95 000 euro was nie odstrasza, to na kolejne pytania odpowie Kervin Bos [k.bos@tenkateracing.com]. Fantastyczne zdjęcia dostarczył Peter Jager z Motorshoot.nl.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły