Nurburgring: kolejny lowside w tym pechowym zakręcie

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli lubicie marnować czas w internecie, oglądając nikomu niepotrzebne filmy, na pewno znacie zakręt Brünnchen na legendarnym torze Nurburgring. To właśnie z tego zakrętu pochodzi wiele filmów z wypadkami i poślizgami motocykli i samochodów.

Dlaczego akurat tutaj jest tak wiele wypadków? Brünnchen składa się z dwóch zakrętów, ale mówimy teraz o tym drugim, w prawo pod górę. Ten zakręt jest ślepy. Początkowo wygląda na dość łagodny, ale mocno się zacieśnia zaskakując kierowców. Głębiej dochodzi do tego jeszcze przełamanie poziomów, co odciąża pojazd, redukując przyczepność. Nie wiemy, czy to jedyne przyczyny wypadków, więc jeżeli posiadacie większą wiedzę o Brünnchen, podzielcie się.

Tym razem Brünnchen złapał kolejną ofiarę, motocyklistę na Kawasaki ZX-6R. Wygląda to tak, jakby na wejściu motocyklista zauważył, że zakręt jest ciaśniejszy niż początkowo przypuszczał. Wtedy właśnie przesadził z przednim hamulcem, no i lowside gotowy.

https://www.youtube.com/watch?v=SbKGTjqWL5Q

Motocykliście nic się nie stało – na szczęście, bo tuż za nim jechał samochód. Jego motocykl jednak oberwał dosłownie z każdej strony. Aż smutno się robi, gdy motocyklista ogląda swoje zniszczone Kawasaki, które później zabiera laweta…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl