Nurburgring: bardzo szybkie Megane vs S1000RR – co za emocje!
Piotr Jędrzejak
31 maja 2015

Megane nadrabia na zakrętach, ale S1000RR wyraźnie odjeżdża na wyjściach i prostych. Najlepsze jest zakończenie!

Nurburgring, a dokładniej jego Północna Pętla to ikona sportów motorowych. Miał ją spotkać los podobny, jak Tor Lublin (inwestorzy, centra handlowe, nowe osiedla – wiecie o co chodzi), ale na szczęście wciąż funkcjonuje w najlepsze. Na legendarne „Zielone Piekło” może wjechać każdy, a to dobrze, bo dzięki temu powstają takie filmy, jak ten poniżej.

Emocjonujące video nagrane jest z pokładu (uwaga, to dość zaskakujące) Renault Megane – ale w bardzo, bardzo sportowej wersji R26.R. Nie wiemy, co siedzi pod maską, ale pakiet kierowca-samochód jest tak udany, że dogania naprawdę szybko jadącego motocyklistę na BMW S1000RR. Efektem jest 2-minutowy pojedynek napakowany adrenaliną.

Zapytacie, czemu walka trwa tylko 2 minuty? Otóż nie dlatego, że ktoś kogoś objechał – po prostu skończyła się sesja. Widać, że Megane nadrabia na zakrętach, ale nie jest w stanie dotrzymać kroku na wyjściach i prostych. Jednak najlepsze jest to, jak obaj kierowcy później sobie gratulują, a zawodnik z Renault obiecuje podesłać motocykliście film. To jest dopiero prawdziwy duch współzawodnictwa!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły