Nie żyje William Dunlop
Piotr Jędrzejak
10 lipca 2018

Kolejna tragedia nawiedziła rodzinę Dunlopów, nazywaną dynastią wyścigów drogowych. W sobotę 7 lipca, podczas treningów do wyścigu drogowego Skeries 100 zginął William Dunlop.

William miał 32 lata, startował już w wielu wyścigach drogowych, a Tourist Trophy sześciokrotnie kończył na podium. Jego młodszy brat, Michael Dunlop jest aktualnie jednym z najlepszych zawodników wyścigów drogowych. Ich ojciec, Robert Dunlop również był zawodnikiem tego samego sportu, zginął w wyścigu w 2008 roku. Wuj Williama, brat Roberta zginął w wyścigu drogowym w 2000 roku.

Michael i William Dunlop

William zrezygnował ze startu w tegorocznym Isle of Man TT ze względu na ciążę swojej partnerki, Janine. W sobotę, w czasie treningów do Skeries 100 w okolicach Dublina, William miał wypadek. Zginał w wyniku poniesionych obrażeń.

Klub organizujący wyścig, The Loughshinny Motorcycle Supporters Club, w porozumieniu z rodziną, zawodnikami i sponsorami zadecydował, że 10 wyścigów odbędzie się zgodnie z planem. Jednak nie będą przyznawane punkty, aby „wyścigi odbyły się bezpiecznie, z tymi zawodnikami, którzy chcą wziąć w nich udział bez jakiekolwiek presji”. Po zakończeniu Skerries 100 wszyscy zawodnicy jednogłośnie zadecydowali, aby wszystkie nagrody przekazać rodzinie Williama Dunlopa. (O śmierci Williama informowaliśmy również na FB.)

Pogrzeb odbędzie się w środę o 13:00 w Kościele Prezbiteriańskim Garryduff. Rodzina Dunlop zaprasza jedynie rodzinę i przyjaciół, prosi o utrzymanie pogrzebu w prywatnej atmosferze, bez motocykli.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły