Nie żyje William Dunlop

- Piotr Jędrzejak

Kolejna tragedia nawiedziła rodzinę Dunlopów, nazywaną dynastią wyścigów drogowych. W sobotę 7 lipca, podczas treningów do wyścigu drogowego Skeries 100 zginął William Dunlop.

William miał 32 lata, startował już w wielu wyścigach drogowych, a Tourist Trophy sześciokrotnie kończył na podium. Jego młodszy brat, Michael Dunlop jest aktualnie jednym z najlepszych zawodników wyścigów drogowych. Ich ojciec, Robert Dunlop również był zawodnikiem tego samego sportu, zginął w wyścigu w 2008 roku. Wuj Williama, brat Roberta zginął w wyścigu drogowym w 2000 roku.

Michael i William Dunlop

Michael i William Dunlop

William zrezygnował ze startu w tegorocznym Isle of Man TT ze względu na ciążę swojej partnerki, Janine. W sobotę, w czasie treningów do Skeries 100 w okolicach Dublina, William miał wypadek. Zginał w wyniku poniesionych obrażeń.

Klub organizujący wyścig, The Loughshinny Motorcycle Supporters Club, w porozumieniu z rodziną, zawodnikami i sponsorami zadecydował, że 10 wyścigów odbędzie się zgodnie z planem. Jednak nie będą przyznawane punkty, aby „wyścigi odbyły się bezpiecznie, z tymi zawodnikami, którzy chcą wziąć w nich udział bez jakiekolwiek presji”. Po zakończeniu Skerries 100 wszyscy zawodnicy jednogłośnie zadecydowali, aby wszystkie nagrody przekazać rodzinie Williama Dunlopa. (O śmierci Williama informowaliśmy również na FB.)

Pogrzeb odbędzie się w środę o 13:00 w Kościele Prezbiteriańskim Garryduff. Rodzina Dunlop zaprasza jedynie rodzinę i przyjaciół, prosi o utrzymanie pogrzebu w prywatnej atmosferze, bez motocykli.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl