Motomania – odjazdowe animacje na bazie komiksów motocyklowych!
Piotr Jędrzejak
19 lipca 2013

Motomania to seria komiksów motocyklowych autorstwa Holgera Aue, która teraz weszła na wyższy poziom. 

Być może znacie niemiecką firmę Louis zajmującą się wszelkimi akcesoriami motocyklowymi? Ich dział marketingu zastanawiał się nad nową polityką reklamową, a burza mózgów najwyraźniej wymknęła się spod kontroli. Postanowili zrobić kreskówki na bazie komiksów! Nie są to jednak zwykłe kreskówki, a film wykonany w technologi stop-motion, czyli animacji poklatkowej. Generalnie oznacza to, że motocykle, postacie, tło i wszystko, co widzicie na filmie, istnieje naprawdę. Filmowanie polegało na ciągłym przemieszczaniu i fotografowaniu obiektów, aby z zebranych klatek stworzyć animację.

W efekcie okazało się, że ekipa stworzyła małe dzieła sztuki – zbudowane od zera postacie i motocykle wyglądają po prostu świetnie. Same filmy są równie niesamowite, a przy okazji całkiem zabawne. Motocykle to klasyczne Kawasaki Z1000 oraz Moto Guzzi Le Mans. Obejrzyjcie! Animacje są po angielsku, zawierają kilka brzydkich słów i uwaga – wywołują salwy śmiechu.

Na dedykowanej podstronie Louisa znajdziecie opis prac i trochę zdjęć, zapraszamy.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły