Motocykliści to dobrzy ludzie – przypadkowe akty pomocy niepełnosprawnym [video]
Piotr Jędrzejak
14 sierpnia 2013

Dwa przykłady na to, że motocykliści to dobrzy ludzie. Pokażcie je znajomym.

Według opinii społecznej motocykliści to uosobienie zła… Niestety-stety, tak nie jest i chyba się z nami zgodzicie, prawda? Pamiętacie starszego pana, który się przewrócił – kto mu pomógł? Motocyklista. Kto uratował samotny kubek spoczywający na zderzaku jadącego samochodu? Motocyklista. Kto pomógł pchać samochód, w którym skończyło się paliwo? Motocyklista. Gdyby tego było mało, zobaczcie dwa nowe filmy obiegające właśnie internet.

W pierwszym z nich, motocyklista posiadający w garażu kilka sprzętów, jest właśnie w trakcie grupowej pojeżdżawki skuterzystów w Vancouver, Kanada. Facet zauważa, że po ulicy idzie niewidomy, najwyraźniej nie do końca świadomy tego, gdzie dokładnie się znajduje. Mimo, że nasz bohater jedzie właśnie ze znajomymi, zawraca, parkuje i pomaga niewidomemu, przeprowadzając go na chodnik.

Drugi film również pochodzi z Kanady, tym razem z miasta Victoria. Motocyklista na WR250R zauważa na chodniku niepełnosprawną osobę, której wózek elektryczny utknął na skraju chodnika. Decyzja jest szybka i prosta – facet parkuje obok i bez większego zawahania pomaga ustawić ciężki wózek z powrotem na chodniku.

Wiara w ludzi odzyskana.

http://youtu.be/mCR1Zu5hHgk

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły