Mercedes zjeżdża na przeciwny pas – uderza w niego 3 motocyklistów!
Piotr Jędrzejak
1 sierpnia 2014

Kierowca Merca nie wyhamował i ratując się przed stłuczką uciekł na przeciwny pas. Tam uderzył w inny samochód, a w niego trafiły 3 motocykle…

Wypadek zdarzył się w Południowej Afryce, w okolicach Pretorii i Johanesburga. Kilku motocyklistów z grupy Demented Riders SA spokojnie jechało sobie we własnym kierunku, gdy nagle…

Wygląda na to, że biały Mercedes jadący z naprzeciwka nie zachował odpowiedniego dystansu, ostro hamował i w obawie przed stłuczką, odbił w bok. Niestety decyzja była niezbyt mądra, bo odbił na przeciwny pas ruchu… Merc uderzył w bok Fiata jadącego z przodu i zatrzymał się na środku pasa – zaledwie kilka metrów przed jadącymi motocyklistami. Niestety nie było już zbyt dużo czasu na reakcję…

Dzięki za miłe słowa dla motocyklistów! Jestem motocyklistą, który nagrał ten wypadek (Kyle), udało mi się szczęśliwie wyjść z tego bez złamań, mam jedynie sporo siniaków i otarć, obitą lewą prawą i lewą rękę. Kolega na Hayabusie z przodu (Kevin) ma załamaną rękę, załamaną kostkę, pęknięty kręgosłup oraz wstrząśnienie mózgu – przyjął mocne uderzenie na głowę. Kolega na ZX-6R z tyłu (Zane) miał spore rozcięcie pod kolanem, przez całą szerokość nogi, z kością na wierzchu.

Efekty wypadku to 2 mocno zniszczone samochody, 2 motocykle wyglądające na szkodę całkowitą oraz 1 motocykl, w którym dosłownie każdy plastik jest połamany.

Kierowca Merca wyszedł z samochodu i poszedł na pobocze. Następnie wrócił do auta, wyciągnął jakiś tablet, zrobił kilka zdjęć i znowu spokojnie odszedł na pobocze aby zapalić papierosa! Nawet nie zainteresował się, czy z nami wszystko w porządku!

Sceny z wypadku z kamery na kasku:

Powiedzieć, że zachowanie kierowcy Merca jest „oburzające”, to zdecydowanie zbyt delikatne. Zastanawia nas natomiast, kto tu bardziej zawinił. Nie ma wątpliwości, że Mercedes wtargnął na przeciwny pas ruchu. Ale czy motocykliści zachowali odpowiedni dystans, który zapewniłby bezpieczne wyhamowanie? Póki co ubezpieczalnia chce zrzucić winę na motocyklistów – na szczęście wypadek został nagrany na kamerkę, więc walka z firmą powinna być łatwiejsza.

Jakie jest Wasze zdanie na temat całego tego incydentu?

Zdjęcia z miejsca wypadku:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły