Lowside na nierówności i natychmiastowa reakcja kolegi
Piotr Jędrzejak
5 stycznia 2016

Motocyklista jadący z tyłu reaguje jak tylko Gio zaczyna tracić przyczepność. Dzięki własnej precyzji ominął leżącego…

Dawno nie było żadnego filmu z Mulholland, prawda? Ale na szczęście w Południowej Kalifornii wciąż jest ciepło, a Rnickeymouse wciąż nagrywa. Tym razem uchwycił lowside gościa o ksywce Gio Rios oraz natychmiastową i idealną reakcję jego kolegi podpisującego się Joe Rocha.

Gio na Kawasaki jedzie jako pierwszy. Na jego trajektorii jazdy trafia się jednak nierówność asfaltu. Efektem jest lowside – to już nie pierwsza gleba na dokładnie tym skrawku asfaltu. Ale zobaczcie, co robi Joe na CBR600RR. Mimo, że jedzie dosłownie koło w koło, jego reakcja jest natychmiastowa. Jak tylko Gio traci przyczepność, Joe już hamuje i to precyzyjnie. Dzięki temu udało mu się ominąć leżącego na asfalcie kolegę.

Komentujący zastanawiają się, co było przyczyną wypadku. Obaj motocykliści byli zaawansowani. Gio napisał: „Dziwne uczucie. Już wiedziałem, że to się dzieje, ale wciąż byłem spokojny. Próbowałem ratować sytuację, ale opony nie miały już przyczepności.” Rzeczywiście – zobaczcie, że Gio kontruje kierownicą, aby odzyskać przyczepność przodu, ale było już za późno.

Inna teoria mówiła, że opony były praktycznie nowe – jednak wierzchnia warstwa została zdarta już wcześniej. Ciśnienie też było w porządku. Ktoś napisał, aby Gio nie zwalał gleby wyłącznie na jakąś-tam-nierówność. Gio odpowiedział: „Winię za to tylko siebie. Było kilka rzeczy, które mogłem zrobić aby temu przeciwdziałać, ale nie zrobiłem i jest okej. Biorę to na siebie.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły