Londyn: nastoletni członkowie gangu złodziei na skuterach za kratkami

- Piotr Jędrzejak

Mają po 15 i 16 lat. Usłyszeli wyroki od 2,5 do 3,5 lat pozbawienia wolności. Sędziowie nie zamierzają odpuszczać!

Pewna nastolatka z Londynu, Sitey Mairuf bardzo lubiła śpiewać. Na YouTube zgarnęła nawet blisko 6000 wyświetleń swojej wersji piosenki autorstwa Sama Cooke pod tytułem „A change is gonna come”, co można przetłumaczyć na „zmiana nadejdzie”.

Zmiana rzeczywiście nadeszła, gdy Sitey została skazana w sądzie na dwa i pół roku za kratkami. 19-letnia Mairuf należała do uzbrojonego w noże gangu złodziei na skuterach.

https://www.youtube.com/watch?v=7te5FILymWk

Sitey Mairuf mugshot

Gang działał na pewno w okresie pomiędzy grudniem 2016 i marcem 2017. Zakryci maskami z czaszkami, uzbrojeni w noże, członkowie gangu kradli laptopy, komórki oraz 6 skuterów od przynajmniej 11 ofiar. Na celownik brali osoby podróżujące do pracy w londyńskich okolicach: Victoria, Mitcham, Herne Hill, Kennington oraz Camberwell. Jedną z ofiar był nawet policjant – grożąc nożem, gang ukradł mu motocykl.

Sitey Mairuf trafiła do więzienia razem z 3 innymi członkami gangu, z których najmłodszy miał 14 lat w momencie popełniania przestępstw.

Wspomniany chłopak ma teraz 15 lat i został skazany na 3,5 (trzy i pół!) roku więzienia.

Dwóch pozostałych członków to 16-latkowie. Jeden z nich dostał 4 lata za kratami. Trzeci otrzymał wyrok trzech i pół lat, które zostały dodane do poprzednich 6 lat pozbawienia wolności, które aktualnie odsiaduje za zabójstwo. Chłopak wrzucił „dla zabawy” flarę do samochodu, w którym spał mężczyzna.

Cała czwórka została skazana za udział w spisku w celu rabunkowym.

W tym momencie warto przywołać kilka zdań, które wypowiedział sędzia po wydaniu wyroku w sprawie gangu.

„- To jest skandaliczne, że ludzie boją się jechać swoim jednośladem do pracy.

– Użyte zostały maski wywołujące przerażenie i jest nie uniknione, że ofiary będą przeżywały traumę.

– Według szerszej opinii społeczeństwa, dokonania tej czwórki młodych ludzi są skandaliczne.

– Koniecznym jest aby społeczeństwo wiedziało, że za rabunki na skuterach wydawane są znaczne wyroki.

– Tych czterech oskarżonych zostało skazanych za przestępstwo spisku w celu rabunkowym, spisek wliczający do udziału skutery, groźby z użyciem noża oraz w jednym przypadku użycie noża.

– W każdym przypadku, poza pierwszym, ofiary zostały napadnięte w samotności. W pierwszym przypadku były to dwie kobiety.

– Policjant został zaatakowany przez osoby w kaskach, w maskach, grożące mu nożem.

– Widziałem nagranie, na którym kryminaliści świętowali i byli dumni ze swojego przestępstwa.”

Członek rodziny najmłodszego członka gangu krzyknął na sali sądowej: „Jak możesz to robić? On ma tylko 15 lat.”

Sędzia wyprosił rodzinę z sali sądowej, mówiąc: „Nie wierzę, aby społeczeństwo nie poparło chociaż jednego słowa, które powiedziałem. To przerażające myśleć, że rodziny nie uznają tego wyroku za dostatecznie długi.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl