Licytacja majątku Erik Buell Racing: każdy może wziąć udział
Piotr Jędrzejak
8 czerwca 2017

Taka licytacja to świetna okazja na zakup narzędzi lub niesamowitych pamiątek po Buellu!

Erik Buell nie miał w kilku ostatnich latach łatwo. Jako były inżynier Harley-Davidsona, Erik rozpoczął swój własny biznes w 1983 roku, była to marka Buell. Harley zaczął wykupywanie marki w 1993 roku i wszystko kręciło się całkiem nieźle. W 2009 Harley postanowił jednak skupić się na własnych motocyklach i zamknął Buella z zakazem używania praw do nazwy własnej. Jeszcze w tym samym roku Erik ogłosił więc powstanie nowej marki, Erik Buell Racing.

Mimo, że motocykle EBR przewijały się w globalnych informacjach, to ta przygoda nie trwała zbyt długo i nie odniosła spektakularnych sukcesów. Przez kilka ostatnich lat, kilkakrotnie słyszeliśmy o zamknięciu produkcji lub o wnioskach o upadłość. W 2016 roku marka EBR sprzedana została firmie Liquid Asset Partners, która początkowo chciała oszczędzić EBR, chcąc sprzedać ją komuś doświadczonemu na rynku motocykli. Niestety nie udało się.

Teraz Liquid Asset Partners sprzedaje wszystko w formie otwartej licytacji. Zatrzymuje jedynie części zamienne i podzespoły, aby wesprzeć dealerów EBR.

„To jest motocyklowy deal życia” – mówi Bill Melvin, CEO firmy Liquid Asset Partners. „Dla każdego fana motocyklowego, te oferty są zbyt tanie aby można było je przegapić. Możesz kupić wszystko, od motocykli wyścigowych, przez narzędzia warsztatowe, a na całej marce motocyklowej kończąc. Sprzedajemy w tak ogromnych zniżkach, że ludzie przylatują do nas z całego świata! Niektórzy nawet rozpoczną swój własny, nowy biznes dzięki tym ofertom.”

Rzeczywiście, na aukcjach jest prawie wszystko, wliczając maszyny do grawerowania numerów VIN. Są też cztery motocykle, których aktualne ceny licytacji wahają się od 5000 do 13000 dolarów.

W aukcjach udział może wziąć każdy. Można pojawić się osobiście na miejscu (wyprzedaż likwidacyjna rozpoczyna się dziś, będzie otwarta codziennie przez 2 miesiące). Można też wziąć udział w aukcji za pośrednictwem internetu. Swoje oferty (bid) można składać już teraz, ale licytacja „na żywo” rozpocznie się dziś (8. czerwca) o 17:00 polskiego czasu.

Przydatne linki:
Lokalizacja, namiary i zdjęcia aukcji stacjonarnej.
Internetowa aukcja wszystkich, pojedynczych przedmiotów.
Internetowa aukcja „dużych” przedmiotów (fabryka, prawa do marki, własność intelektualna, dokumenty, magazyny, magazyny z motocyklami).

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły