Kaskaderka motocyklowa ginie na planie filmu Deadpool 2
Piotr Jędrzejak
16 sierpnia 2017

Na planie filmu Deadpool 2 doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Joi „SJ” Harris, profesjonalna zawodniczka amerykańskich mistrzostw motocyklowych AMA, pracowała jako kaskaderka na planie Deadpool 2. Zastępowała aktorkę Zazie Beetz (grającą Domino) w czasie roli na motocyklu. Świadkowie donoszą, że Joi skutecznie wykonała 4 powtórzenia tej samej sceny. Piąty raz już się nie udało. Motocykl mocno przyspieszył, Joi straciła nad nim kontrolę. Uderzyła i wypadła przez szybę studia zlokalizowanego na parterze Shaw Tower w Vancouver, Kanada. To był poniedziałek 14. sierpnia.

Joi Harris

Ryan Reynolds, grający głównego bohatera Deadpool, wyraził swój żal w mediach społecznościowych na kilka godzin po wypadku:

„Dziś tragicznie straciliśmy członka naszej załogi w czasie nagrywania Deadpool. Mamy złamane serca, jesteśmy w szoku, czujemy się zdewastowani… Jestem jednak przekonany, że nic nie zbliża się do żalu i niewyobrażalnego bólu, które jej rodzina i bliscy muszą teraz odczuwać. Moje serce łączy się z nimi – tak samo jak z każdą osobą na tym świecie, która ją znała.”

To był pierwszy raz, kiedy Joi wcieliła się w rolę kaskaderki na planie filmowym. Joi pochodziła z Brooklynu, Nowy York i została pierwszą, licencjonowaną kobietą afroamerykańską, która profesjonalnie ścigała się na mistrzowskim poziomie AMA.

Nagrania do sequela Deadpool rozpoczęły się w czerwcu 2017, a premiera zaplanowana była na czerwiec 2018. Prace nad filmem zostały natychmiast zatrzymane po wypadku i nie jest jeszcze jasne, kiedy zostaną wznowione.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły