Kampania promująca jazdę pomiędzy samochodami w korku

- Piotr Jędrzejak

Jazda pomiędzy samochodami jest 6-krotnie bezpieczniejsza, niż stanie w korku.

Ten krótki film skierowany jest do władz Australii, a autorem jest Australijska Rada Motocyklistów. Celem akcji jest uświadomienie władzom, a przy okazji kierowcom, że zalegalizowanie „lane filtering”, czyli jazdy pomiędzy samochodami w korku jest korzystne. Po pierwsze prowadzi to do zmniejszenia korków, ale przede wszystkim jest sześciokrotnie (6!) bezpieczniejsze! Dowodem są badania MAIDS, w których porównana została liczba wypadków śmiertelnych pomiędzy motocyklistami stojącymi w korku, a jadącymi pomiędzy samochodami.

Według nas przekaz jest krótki i trafny, nic dodać i nic ująć. Jak czytamy pod filmem, władze Australii widzą zalety jazdy pomiędzy samochodami, jednak według prawa legalność takiej jazdy może być rozumiana dwuznacznie. Skądś to znacie, prawda? Jest to bardzo podobna sytuacja, jak w Polsce…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl