Irlandzki mistrz wyścigów drogowych w więzieniu: jazda pod wpływem, ucieczka, wypadek, narkotyki

- Piotr Jędrzejak

Jesteś mężczyzną, który ścigał się profesjonalnie; powinno być dla ciebie wyraźnie oczywistym, aby nie jeździć w tak przerażający sposób.”

27-letni Connor Behan udowadniał już w swojej karierze, że potrafi szybko jeździć. W 2008 roku startował w kategorii 125 w MotoGP, później jeździł w wyścigach drogowych. Brał udział w Isle of Man TT, a w 2014 roku zapewnił sobie tytuł Mistrza Irlandii w wyścigach drogowych w kategorii Super Twins. Karierę zakończył rok później. W grudniu jednak wykorzystał swoje umiejętności szybkiej jazdy w wysoce nieodpowiedni sposób.

Dnia 17 grudnia 2018 r. policja zauważyła samochód marki Audi, który w niebezpieczny sposób wyprzedza dwa inne pojazdy. Funkcjonariusze rozpoczęli zatrzymanie kierowcy. Connor Behan w Audi zjechał na bok, jednak gdy nadjechał radiowóz, zawodnik rozpoczął ucieczkę.

W trakcie pościgu Connor jechał nawet 145 km/h. W niebezpieczny sposób wyprzedzał inne samochody. Przejechał na czerwony, świetle pod mostem kolejowym. Uderzył w inne auto, uderzył w drzewo. Finalnie zatrzymał się, uderzając w mur ogradzający prywatną posesję. Siła uderzenia spowodowała wystrzelenie poduszek powietrznych.

Behan został natychmiast aresztowany. Przyznał, że pił alkohol – wypił dwa i pół piwa. Alkomat wykazał zawartość 48 mikrogramów alkoholu w 100 mililitrach krwi, gdy limit prawny wynosi 35 mg. Ponadto Connor posiadał przy sobie kokainę oraz kastet.

Po zatrzymaniu 27-latek współpracował z policją i przyznał się do winy. Po wszystkim powiedział: „Gdy zauważyłem światła policyjne, spanikowałem. Byłem głupi.”

Behan posiada już kartotekę. W marcu 2017 roku w Hiszpanii został skazany za dystrybucję narkotyków na 3 lata więzienia – wyszedł po roku.

Teraz w Irlandii Connor Behan usłyszał wyrok 20 tygodni więzienia za niebezpieczną jazdę. Do tego równolegle 8 tygodni więzienia za posiadanie kastetu oraz 4 tygodnie za posiadanie kokainy oraz 4 tygodnie za prowadzenie pod wpływem alkoholu – wyroki odsiedzi równolegle.

Ponadto Connor musi zapłacić £115 opłaty dla ofiar oraz £85 kosztów sądowych. Do tego otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów przez 2 lata i 10 tygodni, a po wygaśnięciu zakazu musi przejść rozszerzony egzamin zanim odzyska prawo jazdy.

Sędzia Nicholas Sanders skazujący Behana, powiedział: „W pełni doceniam to, że przyznałeś się do winy i współpracowałeś z policją. 

To był jednak wydłużony czas niebezpiecznej jazdy, wliczając pościg policyjny oraz kilka wypadków.

Jesteś mężczyzną, który ścigał się profesjonalnie; powinno być dla ciebie wyraźnie oczywistym, aby nie jeździć w tak przerażający sposób. Czynnikiem obciążającym był fakt, że prowadziłeś po przekroczeniu limitu alkoholu.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl