Ikonografika: które części ciała są najbardziej narażone w wypadku?
Piotr Jędrzejak
24 listopada 2014

Sprawdźcie, w jaką ochronę swojego ciała – według statystyk – warto zainwestować najmocniej. Jak narażone są stawy skokowe, jak nadgarstki oraz jaką różnicę robi kask integralny oraz otwarty…

Jeżeli już jesteście na MotoRmanii, to pewnie coś Was łączy z motocyklami. Obstawiamy, że raczej nie jeździcie na jednośladzie z przymusu – to z pewnością Wasza „broń z wyboru”. Skoro już zdecydowaliście się na jazdę czymś, co z założenia jest trochę mniej bezpieczne, to pewnie jesteście też przygotowani na wszelkie tego skutki. W takim razie warto poszerzyć swoją wiedzę (lub sprawdzić to z czystej ciekawości) – ekipa z TheRideAdvice.com przygotowała świetną ikonografikę pokazującą, które części ciała, i dlaczego, bardziej narażone są na urazy w razie wypadku. Na ikonografice znajdziecie też praktyczne porady, co zrobić, aby poprawić swoje bezpieczeństwo.

Nie będziemy Wam tutaj smęcili nad głowami, że musicie zawsze jeździć w pełnym kombinezonie wyposażonym w poduszki powietrzne – w końcu to Wasz wybór. My chcemy tylko poszerzyć Waszą wiedzę na ten temat. Sprawdźcie to:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły