Honda Mean Mower – niegrzeczna kosiarka z silnikiem VTR Firestorm!

- Piotr Jędrzejak

Poznajcie najbardziej hardcoreową, rozpędzającą się do 210 km/h, plującą ogniem… kosiarkę! Stworzoną przez… Hondę!

Honda, tak Honda, czyli firma uznawana za stosunkowo grzeczną i dbającą o środowisko, zabrała swoją kosiarkę samojezdną w formie traktorka, model HF2620 do garażu Team Dynamics. Jest to zespół, który wraz z Hondą zdobywał mistrzostwo w brytyjskiej serii Touring Car Championship. W efekcie tego połączenia powstał potwór, który waży zaledwie 140 kilogramów, ma nowe podwozie ze stali chromowo-molibdenowej, specjalne nadwozie, koła w stylu ATV, robione na zamówienie zawieszenie oraz silnik z VTR 1000F Firestorm. Dokładnie tak. Honda zamontowała w kosiarce litrowy silnik V2 generujący 110 KM i 97 Nm, a nazwała ją Mean Mower.

Kluczyki do tego małego potworka dostał Gordon „Flash” Shedden, mistrz wspomnianej serii BTCC. Ustawienie przełożeń zostało skonfigurowane tak, że prędkość maksymalna kosiarki to 210 km/h. W czasie testu, kierowcy odważyli się jednak osiągnąć „tylko” do 160 km/h. Ciekawe czemu?

Mean Mower rozpędza się do setki w czasie ok 4 sekund, generując przy tym niebagatelne 130 db hałasu. Zobaczcie ją w akcji:

Jest też video ze Stigem, jako że kosiarka trafiła do najnowszego Top Gear:

Wiecie co jest najciekawsze? Mean mower jest wciąż prawdziwą kosiarką! Na pokładzie znalazły się też dwa silniki elektryczne napędzające wirnik z 3-milimetrowym, stalowym kablem pełniącym funkcję ostrza i kręcącym się z prędkością 4000 obr/min. Efektywne koszenie odbywa się do prędkości ok. 25 km/h. Już nigdy nie będziesz zwlekał ze skoszeniem podwórka.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl