Guy Martin oskarżony o używanie podrobionego prawa jazdy

- Piotr Jędrzejak

Zawodnik nie zgadza się z przedstawianymi mu zarzutami.

Guy Martin stał się już ikoną wyścigów drogowych. Jest zdecydowanie jednym z najszybszych zawodników, przy okazji będąc jedną z najbardziej ekscentrycznych i pozytywnych osób w padoku. Poza ściganiem się na motocyklach stał się też prezenterem w TV, ale jego pasją pozostają ciężarówki i mechanika.

Dnia 15 listopada Martin pojawił się w sądzie Lincoln Magistrates’ Court. 36-latek z Barnetby oskarżony został o posiadanie dokumentu „tak bardzo przypominającego irlandzkie prawo jazdy, jakby został stworzony celem oszustwa”. Martin miał go posiadać w dniach 4 grudnia 2017 – 15 maja 2018.

Podejrzenie fałszerstwa zostało wykryte przez Agencję Rejestracji Kierowców i Pojazdów, gdy Guy Martin próbował dodać kolejne kategorie prawa jazdy, na ciężarówki.

Został także oskarżony o przedstawienie fałszywego oświadczenia, twierdząc że jest posiadaczem irlandzkiego prawa jazdy, w celu otrzymania brytyjskiego prawa jazdy, dnia 14 maja tego roku.

Guy Martin zaprzeczył obu oskarżeniom i poprosił o przeniesienie sprawy do sądu Linoln Crown Court, gdzie dnia 13 grudnia będzie wnioskował o niewinność.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl