Górskie zakręty, lowside i bardzo przerażający klif

- Piotr Jędrzejak

Chyba przyznacie, że zakręty na górskich trasach to jest to, co motocykliści lubią najbardziej. Niestety takie drogi mają też swoje (ogromne) minusy.

Hasło „ulica to nie tor” w poniższym przypadku ma idealne zastosowanie… Latając po winklach, Dylan w końcu popełnia błąd, a przed nim jest już tylko klif… Uwaga, bo oglądając to po raz pierwszy, wszystko zaciska się w człowieku samoczynnie.

Pod filmem znaleźliśmy idealne wytłumaczenie sytuacji, więc po prostu je zacytujemy: „Po miesiącu braku jazdy na motocyklu, Dylan miał idealny przykład fiksacji wzroku, kładąc motocykl na krańcu klifu. Przestraszył się urwiska, mocno zahamował, co go podniosło i wyprostowało. Przednie koło straciło przyczepność na żwirze i po lowsidzie motocykl poleciał prosto, ześlizgując się z klifu. 

Dylan natychmiastowo rzucił się na ratunek, łapiąc swój motocykl, aby nie zjechał dalej. Na szczęście Rick jechał tuż za nim, widział wypadek i zawrócił, aby pomóc. W sumie potrzeba było aż 8 motocyklistów i linę holowniczą przyczepioną za koło, aby wciągnąć motocykl z klifu. 

Motocyklista nie doznał żadnych obrażeń, a motocykl ma zniszczoną owiewkę, końcówkę kierownicy i lusterko.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl