Gleba przy policji – motocyklista zapomniał, że pił
Piotr Jędrzejak
28 sierpnia 2012

Najpierw przekroczył prędkość, a hamując przed zakrętem, zaliczył wypadek.

James Meldrum gdy już pojawił się w sądzie w zarzutami o kierowanie motocyklem pod wpływem akloholu, wytłumaczył się, że zapomniał o wcześniejszym piciu… Przypomnijmy, że w Wielkiej Brytanii limit alkoholu we krwi to 0,8.

Policjanci zauważyli motocyklistę przekraczającego pręd kość i oczywiście skupili na nim swoją uwagę. Ten, zwalniając przed zakrętem, zaliczył glebę. Po rozmowie z kierowcą, funkcjonariusze podkreślili, że „jego mowa była niewyraźna i pachniało od niego alkoholem”.

44-letni James Meldrum już w sądzie tłumaczył się: „Cierpię na poważne zaniki pamięci. Zapomniałem, że wcześniej tamtego dnia wypiłem kilka puszek.” Dodał też, że od tamtej pory zredukowal alkohol, od którego uzależnił się, żeby móc usnąć.

Sędzie ukarał go grzywną 150 funtów oraz zakazem prowadzenia pojazdów na 3 lata i 9 miesięcy oraz ostrzeżeniem, że następnym razem już nie odzyska prawa jazdy.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły