EICMA – Honda przedstawia sześć kolejnych, nowych modeli motocykli na rok 2013
MotoRmania
13 listopada 2012

CB500X, CB500F i CBR500R

Trzy nowe, bliźniacze, motocykle napędzane rzędowym, 2-cylindrowym silnikiem. Każdy z nich oferuje ogromną radość z jazdy, niskie koszty użytkowania oraz uniwersalne zastosowanie: od codziennej jazdy, przez sport, aż po turystykę. Nowe 500-tki korzystają z takiego samego silnika i ramy, ale mają swój własny charakter, inną pozycję za kierownicą i stylistykę. Dzięki atrakcyjnej cenie i zdumiewającym osiągom są gotowe porwać rzesze motocyklistów.

Stylizacja CBR500R mocno przypomina czterocylindrową, sportową CBR1000RR, a podobieństwa nie są tylko powierzchowne. Szybki i emocjonujący, oszczędny i przystępny, model CBR500R oferuje idealny start w świat motocykli sportowych. Wyróżniający się wysoką jakością wykonania, może być powodem do dumy z posiadania wyjątkowej maszyny.

CB500F – dwucylindrowy naked – zwrotny i lekki, o agresywnej stylistyce nawiązującej do CB1000R. Dzięki jakości wykonania i niskim kosztom użytkowania, będzie idealnym i praktycznym partnerem na lata, zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych motocyklistów. CB500F to atrakcyjna, okazała, ale i poręczna maszyna o żwawych osiągach.

Wizualnie wyższy CB500X, z większym skokiem zawieszenia i nieco większym rozstawem osi niż bliźniacze modele CB500F i CBR500R, swoją stylistyką nawiązuje do flagowego Crosstourera. Motocykl jest bardzo łatwy w manewrowaniu, a zrelaksowana pozycja za kierownicą, oferuje mnóstwo miejsca i komfortu. Nowy CB500X gwarantuje wiele frajdy, a jednocześnie wszechstronność i praktyczność. 

 

Gold Wing F6B

Nowy, niski i długi, a jednocześnie luksusowy cruiser, Gold Wing F6B łączy w sobie potężny moment obrotowy sześciocylindrowego silnika typu bokser o pojemności 1800 cm3, ze zwinnym podwoziem w stylu Bagger. To unikalny motocykl pełen wielkich emocji i ogromnych możliwości.

NSS300 Forza

Zaawansowany maxiskuter o sportowym charakterze, mocnym silniku, kompaktowym podwoziu oraz schowkiem mogącym pomieścić dwa kaski. NSS300 Forza został zaprojektowany tak, aby idealnie pasować do codziennego życia, nie tylko do przemieszczania się z miejsca na miejsce, ale także podróżowania i jazdy o charakterze sportowym.

CBR600RR

Wielokrotnie utytułowany Super Sport Hondy otrzymał owiewki i rozwiązania aerodynamiczne z MotoGP, 41 mm widelec Showa Big Piston, nowy tylny amortyzator, 12-ramienne koła oraz przemapowany wtrysk i zmienione ustawienia dolotu powietrza. Stylizacja nowej CBR600RR ma w sobie funkcjonalne piękno i jest wzorowana na maszynie wyścigowej, która ją zainspirowała – Honda RC213V.

Wymienione motocykle uzupełniają szeroką i różnorodną listę wcześniej zaprezentowanych nowości Hondy na rok 2013, czyli: klasycznego nakeda CB1100, offroadowego CRF450R, dual-purpose CRF250L oraz sportowego skutera NSC50R.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły