Dwie Yamahy FJR i bardzo nieudany przejazd przez strumyk

- Piotr Jędrzejak

Podróżnicy motocyklowi, mąż i żona, oboje na ciężkich, objuczonych kuframi i bagażami Yamahach FJR1300. Gdy wjechali do małego miasteczka w Arkansas, USA, okazało się, że na rynku jest jakaś impreza, przez co miasteczko jest zakorkowane. To logiczne i oczywiste, że nie chcieli męczyć się na swoich ogromnych FJRach w korku, więc gdy tylko zobaczyli objazd, postanowili go użyć. Objazd był wąską drogą prowadzącą przez strumyk…

Dolna część drogi została wybetonowana i to tamtędy przepływał strumyk o głębokości może 3 centymetrów. Nic strasznego prawda? Nie do końca.

Niestety motocykliści ani nie zauważyli znaku „uwaga, ślisko”, ani nie wpadli na to, że gdy taki strumyk naniesie na beton wszelkiego rodzaju glony i brud, taki beton staje się dramatycznie śliski. Zupełnie, jak na Dakarze w 2013, gdy w identycznej sytuacji wywrócił się niemalże każdy zawodnik.

W Polsce raczej nie uświadczymy tego typu betonowych przejazdów przez strumyki, ale w razie czego – zostaliście ostrzeżeni.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl