Ducati 1199 Panigale S vs McLaren 12C – pojedynek na torze
Piotr Jędrzejak
4 lutego 2014

Konfrontacje pomiędzy samochodami i motocyklami. To się nigdy nie skończy, ale chyba nie będziemy narzekali na taki stan rzeczy.

Tym razem do pojedynku stanęło Ducati 1199 Panigale S w bajeranckiej wersji Tricolore oraz supersamochód McLaren 12C. Jakie jest Panigale, wszyscy wiecie. Dla przypomnienia: ma 195 KM mocy, a waży przy tym 190 kg. McLaren ma z kolei silnik V8 o pojemności 3,8 litra z dwoma turbinami. Generuje on 616 KM mocy przy masie 1434 kg. Całkiem nieźle, ale czy wystarczy, aby pokonać motocykl na torze Cadwell Park?

Jazdy testowe zdradziły pierwsze wnioski. McLaren jest szybszy w ciasnych zakrętach i na mocnych hamowaniach, jednak Ducati miażdży go na długich, szybkich winklach, a na prostych zwyczajnie znika na horyzoncie. Prawdę powiedzieć miały mierzone okrążenia. Który z nich wyciśnie lepszy czas?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły