Drewniana Daniela – naturalna Vespa
MotoRmania
4 maja 2012

Carlos Alberto to nie tylko wspaniały piłkarz brazylijski. Identyczne nazwisko nosi pewien zdolny rzeźbiarz, który  udowodnił, że w sztuce nie ma rzeczy niemożliwych.

Z fantazją Dżepetta wyrzeźbił skuter, na wzór włoskiej Vespy. Swoje drewniane dziecko nazwał Vespa Daniela. Daniela została wskrzeszona do życia ze szczątków starego skutera, który od dawna leżał w garażu Carlosa. Rama, wszystkie elementy zewnętrzne wliczając siedzenie zostały stworzone z twardego, laminowanego drewna. Drewnianą obudowę wypełnia czterosuwowy, jednocylindrowy silnik o pojemności skokowej 50 cm3 o mocy 4 KM, który pozwala na rozwijanie maksymalnej prędkości 60 km/h. Niesamowita precyzja, z jaką twórca oddał każdy szczegół maszyny, potwierdza jego niezwykły kunszt. Sam wygląd to jeszcze nie wszystko. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że maszyna jeździ i można się nią przemieszczać w zupełnie tradycyjny sposób. Ciekawe, czy autor pomyśli o produkcji różnych wersji kolorystycznych? Tego nie wiemy, ale póki co na stronie internetowej Carlosa można obejrzeć również inne, bardziej użytkowe prace: www.carpintariacarlosalberto.com/index.htm

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły