Bridgestone wprowadza oponę Racing Battlax V01
MotoRmania
2 lutego 2013

Bridgestone wprowadził opony wyścigowe Racing Battlax V01 przeznaczone dla początkujących i średnio zaawansowanych motocyklistów na torach wyścigowych.

Dzięki najnowszej mieszance Bridgestone MotoGP i technologiom stref kontaktu, opony Battlax V01 zapewniają ścigającym się przewagę w łatwości i szybkości kierowania, pokonywania zakrętów oraz osiągów szybkiego rozgrzewania, dodając pewności każdemu zawodnikowi.

Bridgestone opracował nowe mieszanki dla serii Racing Battlax V01, optymalizując je w celu uzyskania maksymalnej przyczepności w całym wybranym zakresie temperatur. Przednia opona V01 z pojedynczą konstrukcją spiralną opasania posiada pojedynczy promień korony opony zapewniający dużą stabilność pod kątem nachylenia, natomiast mniejszy, podwójny promień korony w oponie tylnej poprawia przyczepność i gładkość prowadzenia. W porównaniu do poprzedniej kombinacji Battlax R01/R02, V01 charakteryzuje większa sztywność konstrukcji i uczucie kontaktu z nawierzchnią, co z kolei zapewnia lepszą przyczepność poprzeczną w zakrętach. Wewnętrzne testy porównawcze pokazują duże usprawnienie w zakresie prowadzenia, stabilności w zakrętach i chatteringu (nadmierne wibracje), przy znacznie szybszym tempie rozgrzewania, poprawiając przy tym wyniki najlepszych i średnich czasów okrążeń.

Jako wyłączny dostawca opon dla MotoGP, Bridgestone współpracuje z najlepszymi zawodnikami, zespołami i inżynierami na świecie. Dzięki ogromnej ilości danych i doświadczeń zebranych podczas wyścigów MotoGP w każdych warunkach i temperaturach, Bridgestone opracował zaawansowane technologie opon, które zostały wykorzystane w wysokiej jakości oponach torowych i drogowych serii Battlax.

W roku 2012 koncern Bridgestone już po raz 11 brał udział w MotoGP, po raz 4 pełniąc rolę oficjalnego dostawcy opon dla MotoGP. Ten rok pokazał  kolejny kamień milowy: setne zwycięstwo w MotoGP na oponach Bridgestone, podczas Grand Prix San Marino, 16 września we Włoszech.

Opony wyścigowe Racing Battlax V01 są obecnie dostępne w rozmiarze 120/600 R17 V01F S0F TL dla opon przednich i 190/650 R17 V01R o mieszankach miękkich i średnich dla opon tylnych.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły