Badania: Czy motocykliści irytują kierowców?
Piotr Jędrzejak
11 września 2012

Jak wykazały badania, jesteśmy na ostatnim miejscu spośród irytujących użytkowników dróg! 

Jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Wielkiej Brytanii, Admiral Insurance przeprowadziło wśród użytkowników dróg ankietę. Dotyczyła ona przede wszystkim zachowania na drodze i co ciekawe w raporcie na 56 stron, o motocyklach wspomniano tylko jeden raz.

Motocykliści byli jedną z możliwych odpowiedzi na pytanie „który typ użytkowników dróg uważasz za irytujący?”. Mogłoby się wydawać, że jednoślady będą gdzieś na szczycie stawki. Nic bardziej mylnego!

Okazuje się, że tak naprawdę nie przeszkadzamy kierowcom! Zaledwie 18% ankietowanych mężczyzn i 21% kobiet (czyli ogółem 19% respondentów) przyznało, że motocykliści ich irytują. Z takim wynikiem jesteśmy na samym końcu stawki! Okazuje się, że najbardziej denerwujący są podstarzali kierowcy (41% respondentów zaznaczyło tą odpowiedź), taksówkarze (37%), rowerzyści (37%), kierowcy ciężarówek (34%), kierowcy VANów (34%), kierowcy samochodów kempingowych (29%), kierowcy 4×4 (26%) oraz traktorzyści (26%).

Krótko mówiąc, jesteśmy dla większości puszkarzy po prostu obojętni (przynajmniej w Wielkiej Brytanii). Kiedy więc następnym razem będziesz omijał korek lub wyprzedzał na trasie, nie przejmuj się – nikt się za to nie zezłości. No chyba, że jesteś podstarzałym taksówkarzem ciągnącym przyczepę kempingową swoim SUVem…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły