Audi kupiło Ducati! To już oficjalne
Piotr Jędrzejak
19 kwietnia 2012

No i stało się. Po wielu plotkach i podchodach, tak jak informowaliśmy tydzień temu, przejęcie Ducati przez Audi zostało oficjalnie potwierdzone.

Wczoraj zapadła decyzja i odwrotu już nie ma. Oficjalna cena nie została podana, jednak mówi się, że Audi kupiło Ducati za 860 milionów euro. Nie wiadomo, czy firma Investindustrial zostawiła sobie kilkanaście procent ze swoich 70, natomiast jest pewne, że Audi wykupiło pozostałe 27%, które znajdowały się w rękach dwóch udziałowców.

Przez informacje prasowe zarówno Audi jak i Ducati przebija entuzjazm, ale to nie powinno dziwić. Firmy przede wszystkim stawiają na globalizację Ducati, która będzie ułatwiona dzięki doświadczeniu grupy Volkswagen. Audi cieszy się też, że Włosi tak dobrze opanowali produkcję wysokowydajnych i zarówno lekkich silników. Ducati z kolei może liczyć na optymalizację produkcji. Oczywiście nie można zapomnieć też o aspekcie, który wielu uważa za jeden z najistotniejszych – dzięki niemieckiej technologii, włoskie sprzęty powinny przestać być awaryjne.

Wdrożenie wszystkich nowych rozwiązań i biznes planów to dłuższy proces, ale niecierpliwi mogą liczyć na wszelkie akcje marketingowo/gadżetowe, na które Ducati na pewno nie każe czekać zbyt długo. Zapraszam do zapoznania się z informacjami prasowymi (po angielsku) od Ducati oraz Audi.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły