Anglia: policja zamyka 3 złodziei motocyklowych dzięki mediom społecznościowym
Piotr Jędrzejak
5 grudnia 2017

Złodzieje z Bristolu byli tak bezczelni, że swoimi kradzieżami chwalili się na Instagramie. Wpadli.

Niemalże rok temu, w lutym 2017 roku brytyjska redakcja Visordown informowała o instagramowym koncie „Bristolbiketaker”, na którym złodzieje chwalili się zdjęciami swoich kradzionych motocykli. Wtedy konto miało 1600 obserwujących oraz 100 zdjęć motocykli, ale szybko stało się prywatne.

Redakcja poinformowała o tym fakcie policję w Avon oraz Somerset. Funkcjonariusze śledczy już wtedy wiedzieli o istnieniu konta.

W końcu jednak udało się zrobić kolejny krok! Trzech 16-latków zostało aresztowanych pod zarzutami kradzieży motocykli.

Jak powiedział inspektor Rob Cheesman: „Te aresztowania były efektem wielomiesięcznej pracy śledczej, monitorowaliśmy konta w mediach społecznościowych, które podejrzewaliśmy, że były używane przez tę grupę do chwalenia się swoim kryminalnym zachowaniem. 

Ta konta w mediach społecznościowych były dobrym źródłem informacji dla nas, jednak to nie jest łatwe, aby użyć tych materiałów jako dowody w sądzie, które nie zostaną podważone.

Ta akcja aresztowania powinna wysłać silną wiadomość do pozostałych osób publikujących w podobnych grupach – obserwujemy was, a bezczelne przestępstwa nie ujdą wam na sucho.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły