Anglia: funkcjonariusze policji zaatakowani, obronił ich motocyklista

- Piotr Jędrzejak

Trzech mężczyzn walczyło z dwoma funkcjonariuszami. Pomógł przypadkowy skuterzysta.

Sobota 17 listopada, godzina 19:55, na ulicy Kingsroad w południowym Londynie. Konstable policyjni zatrzymują samochód do rutynowej kontroli. Autem jechało trzech mężczyzn, wszyscy próbowali uciec, policjanci złapali jednego z nich. Mężczyzna policjant próbuje go obezwładnić, a kobieta policjantka stara się pomóc z gazem łzawiącym. Wtedy pozostała dwójka mężczyzn wraca, atakuje policjantów. Funkcjonariuszka zostaje kopnięta, przewraca się – jest blisko od potrącenia przez autobus.

Spośród zebranych dookoła osób nikt nie pomógł. Mężczyzna nagrywający całą akcję wręcz śmiał się i był podniecony faktem, że będzie miał ciekawe nagranie. Zareagował dopiero motocyklista, a w zasadzie skuterzysta. Dopiero wtedy udaje się zatrzymać jednego z trzech mężczyzn. Film udostępniła brytyjska grupa protestująca przeciwko kradzieżom motocykli, nazywając kierowcę skutera bohaterem:

Funkcjonariusze trafili do szpitala. Kobieta miała uraz głowy, mężczyzna kilka rozcięć. Oboje zostali szybko wypuszczeni. Zgodnie z tym co policja napisała na swoim facebooku:

„Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o napaść ze spowodowaniem urazów ciała oraz o napaść na funkcjonariusza. Następnie zostanie oskarżony o jazdę bez ubezpieczenia oraz o jazdę bez posiadania odpowiednich uprawnień. Nazywa się Martin Payne, 20 lat (6.11.98), z Brighton Road w Południowym Croydon.”

Policja dalej poszukuje pozostałych dwóch mężczyzn biorących udział w napaści.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl