Anglia: funkcjonariusze policji zaatakowani, obronił ich motocyklista
Piotr Jędrzejak
21 listopada 2018

Trzech mężczyzn walczyło z dwoma funkcjonariuszami. Pomógł przypadkowy skuterzysta.

Sobota 17 listopada, godzina 19:55, na ulicy Kingsroad w południowym Londynie. Konstable policyjni zatrzymują samochód do rutynowej kontroli. Autem jechało trzech mężczyzn, wszyscy próbowali uciec, policjanci złapali jednego z nich. Mężczyzna policjant próbuje go obezwładnić, a kobieta policjantka stara się pomóc z gazem łzawiącym. Wtedy pozostała dwójka mężczyzn wraca, atakuje policjantów. Funkcjonariuszka zostaje kopnięta, przewraca się – jest blisko od potrącenia przez autobus.

Spośród zebranych dookoła osób nikt nie pomógł. Mężczyzna nagrywający całą akcję wręcz śmiał się i był podniecony faktem, że będzie miał ciekawe nagranie. Zareagował dopiero motocyklista, a w zasadzie skuterzysta. Dopiero wtedy udaje się zatrzymać jednego z trzech mężczyzn. Film udostępniła brytyjska grupa protestująca przeciwko kradzieżom motocykli, nazywając kierowcę skutera bohaterem:

Funkcjonariusze trafili do szpitala. Kobieta miała uraz głowy, mężczyzna kilka rozcięć. Oboje zostali szybko wypuszczeni. Zgodnie z tym co policja napisała na swoim facebooku:

„Mężczyzna został aresztowany i oskarżony o napaść ze spowodowaniem urazów ciała oraz o napaść na funkcjonariusza. Następnie zostanie oskarżony o jazdę bez ubezpieczenia oraz o jazdę bez posiadania odpowiednich uprawnień. Nazywa się Martin Payne, 20 lat (6.11.98), z Brighton Road w Południowym Croydon.”

Policja dalej poszukuje pozostałych dwóch mężczyzn biorących udział w napaści.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły