Akcja serwisowa Brembo: tylne klocki hamulcowe

- Piotr Jędrzejak

Włoski gigant produkujący hamulce ogłosił właśnie akcję serwisową. Dotyczy ona tylnych klocków hamulcowych.

Wadliwe klocki hamulcowe sprzedawane były jedynie w zestawach z całymi tylnymi zaciskami. Klocki zostały dostarczone do Brembo przez zewnętrznego producenta, Federal Mogul Italia. Firma ta poinformowała Brembo, że przy produkcji dostarczonych klocków hamulcowych pojawiły się problemy techniczne. Potencjalny defekt może obniżyć sprawność klocków, co może pogorszyć sprawność tylnego hamulca.

Defekt dotyczy tylko jednej serii produkcyjnej klocków. Rozpoznać je można po dużym numerze 672 naniesionym z tyłu klocka. Lista zestawów tylnych zacisków, w których znalazł się klocek 672, dostępna jest na stronie Brembo.

Jeżeli w ostatnim czasie zakupiłeś zestaw tylnego zacisku z klockiem, Brembo radzi aby sprawdzić, czy klocek nie zalicza się do serii 672. Jeżeli tak jest, klocki zostaną nieodpłatnie wymienione przez Brembo lub autoryzowanych sprzedawców.

Wadliwy klocek hamulcowy z serii 672

Wadliwy klocek hamulcowy z serii 672

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl