Akcja serwisowa Brembo: tylne klocki hamulcowe
Piotr Jędrzejak
8 sierpnia 2018

Włoski gigant produkujący hamulce ogłosił właśnie akcję serwisową. Dotyczy ona tylnych klocków hamulcowych.

Wadliwe klocki hamulcowe sprzedawane były jedynie w zestawach z całymi tylnymi zaciskami. Klocki zostały dostarczone do Brembo przez zewnętrznego producenta, Federal Mogul Italia. Firma ta poinformowała Brembo, że przy produkcji dostarczonych klocków hamulcowych pojawiły się problemy techniczne. Potencjalny defekt może obniżyć sprawność klocków, co może pogorszyć sprawność tylnego hamulca.

Defekt dotyczy tylko jednej serii produkcyjnej klocków. Rozpoznać je można po dużym numerze 672 naniesionym z tyłu klocka. Lista zestawów tylnych zacisków, w których znalazł się klocek 672, dostępna jest na stronie Brembo.

Jeżeli w ostatnim czasie zakupiłeś zestaw tylnego zacisku z klockiem, Brembo radzi aby sprawdzić, czy klocek nie zalicza się do serii 672. Jeżeli tak jest, klocki zostaną nieodpłatnie wymienione przez Brembo lub autoryzowanych sprzedawców.

Wadliwy klocek hamulcowy z serii 672
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły