4 metrowy AGV Pista GP – kask w hołdzie Valentino Rossiego

- Sebastian Radwan

W miejscowości Pesaro (blisko Tavullia) zaprezentowany został największy na świecie kask motocyklowy. Jest to hołd dla dziewięciokrotnego mistrza świata Valentino Rossiego.

Legenda MotoGP Valentino Rossi i jego słynny kask AGV Pista GP

Ogromny kask ma 4 metry wysokości, 6 metrów szerokości i waży 400 kg z zastosowanych różnych materiałów takich jak: styropian, drewno, żelazo i żywice. Zobaczyć można na Piazzale Gabriele D’Annunzio w Pesaro.

Wypowiedział się Valentino Rossi

Dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad projektem i wszystkim, którzy tu dzisiaj przybyli. Ten kask jest piękny, bardzo go lubię, to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Bardzo się cieszę z tego hołdu – dodał Vale – bo Pesaro to dla mnie bardzo ważne miasto. Tu urodził się mój ojciec, a moi rodzice poznali się w Pesaro. Dorastałem w Tavullia, ale przyjeżdżam tu wiele razy w Pesaro, to mój drugi dom – VR46

Twórca Riccardo Sivelli wyjaśnia, w jaki sposób praca będzie miała szczególność, która czyni projekt jeszcze bardziej wyjątkowym, a mianowicie możliwość wydrukowania wizjera gigantycznego hełmu w oleograficznym/3D, aby wszyscy zbliżający się fani mieli wrażenie, że obserwują oczy Vale’a.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl