4 metrowy AGV Pista GP – kask w hołdzie Valentino Rossiego
Sebastian Radwan
26 lipca 2022

W miejscowości Pesaro (blisko Tavullia) zaprezentowany został największy na świecie kask motocyklowy. Jest to hołd dla dziewięciokrotnego mistrza świata Valentino Rossiego.

Legenda MotoGP Valentino Rossi i jego słynny kask AGV Pista GP

Ogromny kask ma 4 metry wysokości, 6 metrów szerokości i waży 400 kg z zastosowanych różnych materiałów takich jak: styropian, drewno, żelazo i żywice. Zobaczyć można na Piazzale Gabriele D’Annunzio w Pesaro.

Wypowiedział się Valentino Rossi

Dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad projektem i wszystkim, którzy tu dzisiaj przybyli. Ten kask jest piękny, bardzo go lubię, to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Bardzo się cieszę z tego hołdu – dodał Vale – bo Pesaro to dla mnie bardzo ważne miasto. Tu urodził się mój ojciec, a moi rodzice poznali się w Pesaro. Dorastałem w Tavullia, ale przyjeżdżam tu wiele razy w Pesaro, to mój drugi dom – VR46

Twórca Riccardo Sivelli wyjaśnia, w jaki sposób praca będzie miała szczególność, która czyni projekt jeszcze bardziej wyjątkowym, a mianowicie możliwość wydrukowania wizjera gigantycznego hełmu w oleograficznym/3D, aby wszyscy zbliżający się fani mieli wrażenie, że obserwują oczy Vale’a.

Sebastian Radwan
Redaktor naczelny

Pasjonat motocykli, entuzjasta doskonalenia techniki jazdy oraz gadżetów motocyklowych. Zawodowo certyfikowany specjalista marketingu internetowego i analizy danych. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły