„Sensacja! Hiszpanie przyznają stypendium wyścigowe 8.letniemu Polakowi!”

- Pejser

O braciach Kupczyńskich wspominaliśmy już na łamach Motormani i wszystko wskazuje na to, że będziemy o nich pisać coraz częściej. 

Rodzice 10. letniego Andrzeja i 8. letniego Witka w ubiegłym roku podjęli niełatwą decyzję o przeniesieniu się do Hiszpanii, po to aby bracia mieli możliwość intensywnego trenowania. Dzieciaki spełniły swoje marzenie i odwdzięczają się sumienną pracą na treningach. 

Dzisiaj, zaledwie po 6. miesiącach pobytu, można śmiało powiedzieć, że Kupczyńscy są w czołówce swoich kategorii wiekowych. O ile Andrzej nękany pechowymi sytuacjami zdrowotnymi nie mógł skutecznie rywalizować podczas kryterium o wyścigowe dofinansowanie, o tyle Witkowi udało się błysnąć w walce o stypendium MirRacing Cup. To jedna z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych dla młodzieży w Hiszpanii, która do tej pory była znana pod nazwą Cuna de Campeones. 

Szóste miejsce Witka podczas prób czasowych było o tyle imponujące, że pierwszy raz wsiadł na pucharowy motocykl i rywalizował ze znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami. Niestety, tylko „pierwsza piątka” oficjalnie dostaje dofinansowanie od organizatorów MirRacing Cup. 

I tutaj zaczęły się przysłowiowe „schody”. Przeprowadzka do Hiszpanii wiązała się z dużym wyrzeczeniem finansowym rodziców, którzy dbając o motocykle, i treningi nie mogli jednak samodzielnie zapewnić chłopakom pełnego udziału w serii. Kiedy wydawało się, że nadchodzący sezon będzie zrealizowany znacznie poniżej założeń sytuacja przyjęła niesamowity obrót. 

Pierwszą wyjątkową wiadomością było zaangażowanie zespołu Jeremiasza Wojciechowskiego, KidzGp by Covacha R.T., który postanowił wziąć pod opiekę braci Kupczyńskich, oferując zarówno pomoc w zakresie technicznym, sprzętowym jak i finansowym. 

Ale to nie koniec. Robert Wojciechowski występujący w roli menadżera zespołu, postanowił podjąć rozmowy z organizatorami MirRacing Cupu, zwracając uwagę na potencjał chłopaków, na ich reżim treningowy i wyjątkową pasję. Ostatecznie organizatorzy postanowili przyznać Witkowi istotne stypendium, które pozwoli obniżyć koszty startu.

Krótko mówiąc przed zespołem KidzGP by Covacha R.T. pracowity rok. Jeremiasz będzie kontynuował starty w European Talent Cup, a bracia Kupczyńscy zbiorą doświadczenia w prestiżowym pucharze. Dla nas ta sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że cała ta niesamowita trójka zaczęła swoją przygodę wspólnie, na treningach z serii Motormania KidzGP. Oprócz braci Kupczyńskich w MirRacing Cup wystartuje jeszcze jeden Polak. 5. letni Hektor Surowiec zaliczy swój pierwszy sezon na torach w ramach kategorii „Exhibición” dosiadając motocykla Polini. Trzymajcie za nich kciuki! 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl