Próbował w torbie wywieźć części z kradzionego BMW na Ukrainę.

- MotoRmania

Części ze skradzionego motocykla marki BMW usiłował wynieść w bagażu podręcznym na Ukrainę obywatel Rumunii. Okazało się, że części pochodzą z motocykla skradzionego w Niemczech i poszukiwanego przez Interpol.

Jak poinformował  Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej do zdarzenia doszłona pieszym przejściu granicznym w Medyce. „Strażnik graniczny zwrócił uwagę na bagaże podręczne 22-letniego cudzoziemca, z których wystawały elementy przypominające części samochodowe. Kontrola zawartości pakunków wykazała, że były to podzespoły, łącznie 22 sztuki pochodzące z motocykla marki BMW” – wyjawił Zakielarz. Dodał, że Rumun pytany o to, gdzie je kupił, nie potrafił logicznie wskazać źródła. SG wykorzystując międzynarodowe bazy poszukiwawcze ustaliła, że znalezione w bagażu podzespoły pochodzą z motocykla wyprodukowanego w 2018 r. „Motocykl został skradziony niespełna dwa tygodnie temu na terytorium Niemiec. W poszukiwanie pojazdu zaangażowany jest m.in. Interpol” – przekazał Zakielarz. Zapewnił, że części zostały zatrzymane i wraz z obywatelem Rumunii przekazane policji.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl