Podpalenie policjanta na motocyklu – w jakim świecie żyjemy?

- MotoRmania

Rok 2020 będzie pewnie długo wspominany i analizowany.. Dla nas jak na razie jest symbolem upadku barier w kwestii manipulacji informacjami. Najnowszym przykładem jest manipulacja poniższym tweetem- pełne nagranie zamieszczamy nieco niżej.

https://twitter.com/DVATW/status/1268917463279898629

Świat ogarniają mniej lub bardziej pokojowe protesty- dobrze, że ludzie mogą protestować. Szkoda, że politycy i media tak cynicznie manipulują informacją. Nagranie umieszczone na koncie Davida Vance (rzekomo z Hiszpanii) stało się powodem do politycznej demonstracji swoich poglądów potępiających radykalną organizację o nazwie Antifa, zwalczającą faszyzm, którą Donald Trump po zamieszkach w USA postanowił sklasyfikować jako „terrorystyczną”. Jako portal motoryzacyjny daleko jesteśmy od angażowania się w politykę, dlatego nie będziemy wymieniać długiej listy nazwisk czołowych polityków polskich, którzy w twitterowych wpisach wzywają do napiętnowania Antify pokazując to nagranie. We wpisach naszych polityków padały takie hasła: „W Hiszpanii też kiedyś było niewolnictwo! Sprawiedliwość społeczna musi w końcu zatriumfować!”, „Hej lewaki! Pokojowe protesty?”, „Co za hołd dla #GeorgeFloyd od #AntifaKrajowiTerroryści”… itp.

Nie mamy pojęcia czy Antifa jest szkodliwą organizacją i wymaga delegalizacji – skoro USA uznało ją za takową to sprawa jest poważna. Nie o to tutaj chodzi. Chodzi o przykład manipulacji ponieważ to nagranie wydaje się nie mieć nic wspólnego z Antifą, a tym bardziej z Hiszpanią.

Tweet Davida Vanca wykorzystany przez naszych polityków nie miał opisów wskazujących na Meksyk, ale na mundurze policjanta można zauważyć flagę tego kraju, a na budynku w tle wyraźnie widać napis „C. Universitario Azteca” oznaczający uczelnię zlokalizowaną w stolicy meksykańskiego stanu Jalisco – Guadalajarze.

Na podstawie informacji widocznych na nagraniu da się ustalić dokładne miejsce nakręcenia filmu. Jest to ulica Avenida Juarez w pobliżu Placu Uniwersyteckiego w Guadalajarze.

W czwartek 4 czerwca w Guadalajarze rzeczywiście odbyły się masowe protesty – ale nie miały nic wspólnego z wydarzeniami w USA. Demonstranci starli się z policją po tym, jak w areszcie zmarł 30-letni Giovanni Lopez, pracownik budowlany rzekomo zatrzymany za to, że nie nosił maseczki ochronnej, a taki nakaz obowiązywał w mieście. Protestanci manifestowali sprzeciw wobec brutalności meksykańskiej policji, wzywali władze do pociągnięcia do odpowiedzialności winnych śmierci mężczyzny. Z oficjalnych informacji meksykańskich mediów wynika, że nie udało się jak na razie ustalić tożsamości podpalacza, a żadna organizacja nie była zaangażowana w protest.

To trochę tak jakby nam powiedziano, że Warszawie rozdają motocykle… Tylko, że w rzeczywistości okaże się, że nie w Warszawie, a Moskwie, nie motocykle, a rowery, i nie rozdają, tylko kradną.

Rok 2020 bardziej niż inne do tej pory pokazuje jak powinniśmy podchodzić do wszelkich przekazywanych nam informacji, i we własnym zakresie próbować docierać do źródła tego co nas interesuje. Tak czy siak, założenie kasku i przejażdżka jest świetną terapią i doskonałą chwilową izolacją od otaczającej nas rzeczywistości.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl