Pierwsze wyścigi 2020: Motormania KidzGP Team w formie :)
MotoRmania
15 czerwca 2020

Amatorski wyścigowy weekend na torze w Kisielinie był zorganizowany przez Duszan Team – dzieciaki z zespołu Motormanii mogły się sprawdzić na tle motocykli klasy 300cc.

Przez uprzejmość zaczniemy od wyników kolegów naszych dzieciaków z zespołu Wójcik Racing – wszyscy rywalizowali na swoich Moto5 czyli na motocyklach o pojemności 250cc w wyścigu z 300-tkami. Kapitalnie radzili sobie Milan i Oleg Pawelcowie zajmując w kwalifikacjach kolejno 1 i 2, a z 7. pozycji startował Mateusz Pasiuk. Jeremiasz Wojciechowski z zespołu Motormanii stracił do Milana niewiele ponad 0,4s co uplasowało go na 5. miejscu startowym. Rewelacyjny Igor Teske zajął 11., a Maks Palmowski 20 miejsce kwalifikacyjne. Jesteśmy dumni ponieważ nasze dzieciaki mierzyły się ze znacznie „starszą” ekipą zawodników na 300-tkach. Ostatecznie odbyły się wyścigi w dwóch grupach. Nasz Igor Teske zwyciężył w wyścigu grupy drugiej. Bohaterem wyścigu grupy pierwszej był Jeremiasz Wojciechowski, któremu podczas startu zgasł silnik. Ruszając po chwili jako ostatni przebijał się przez stawkę i udało mu się dojechać ostatecznie na rewelacyjnym w tych okolicznościach 7. miejscu. Zwyciężył Szymon Wilk. Gratulujemy wszystkich zawodników, a z naszych dzieciaków jesteśmy SUPER DUMNI. Wyścig z serii Cuna de Campeones zbliża się dużymi krokami. Nasi zawodnicy przygotowują się do niego pod okiem Pawła Szkopka i będzie to ich pierwszy sprawdzian na najwyższym poziomie w tej grupie wiekowej.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły