Pierwsze wyścigi 2020: Motormania KidzGP Team w formie :)

- MotoRmania

Amatorski wyścigowy weekend na torze w Kisielinie był zorganizowany przez Duszan Team – dzieciaki z zespołu Motormanii mogły się sprawdzić na tle motocykli klasy 300cc.

Przez uprzejmość zaczniemy od wyników kolegów naszych dzieciaków z zespołu Wójcik Racing – wszyscy rywalizowali na swoich Moto5 czyli na motocyklach o pojemności 250cc w wyścigu z 300-tkami. Kapitalnie radzili sobie Milan i Oleg Pawelcowie zajmując w kwalifikacjach kolejno 1 i 2, a z 7. pozycji startował Mateusz Pasiuk. Jeremiasz Wojciechowski z zespołu Motormanii stracił do Milana niewiele ponad 0,4s co uplasowało go na 5. miejscu startowym. Rewelacyjny Igor Teske zajął 11., a Maks Palmowski 20 miejsce kwalifikacyjne. Jesteśmy dumni ponieważ nasze dzieciaki mierzyły się ze znacznie „starszą” ekipą zawodników na 300-tkach. Ostatecznie odbyły się wyścigi w dwóch grupach. Nasz Igor Teske zwyciężył w wyścigu grupy drugiej. Bohaterem wyścigu grupy pierwszej był Jeremiasz Wojciechowski, któremu podczas startu zgasł silnik. Ruszając po chwili jako ostatni przebijał się przez stawkę i udało mu się dojechać ostatecznie na rewelacyjnym w tych okolicznościach 7. miejscu. Zwyciężył Szymon Wilk. Gratulujemy wszystkich zawodników, a z naszych dzieciaków jesteśmy SUPER DUMNI. Wyścig z serii Cuna de Campeones zbliża się dużymi krokami. Nasi zawodnicy przygotowują się do niego pod okiem Pawła Szkopka i będzie to ich pierwszy sprawdzian na najwyższym poziomie w tej grupie wiekowej.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!