Osunęła się skarpa przy A1 – utrudnienia w ruchu!
MotoRmania
24 grudnia 2019

Portal silesia24.pl podał właśnie, że w miejscowości Biała w gminie Kłobuck, na DW 491 w pobliżu otwartej autostrady A1 osunęła się przed chwilą skarpa. Na miejscu są już strażacy i pracownicy GDDKiA.

Jeżeli jedziecie na Wigilię do rodziny to w tamtych rejonach będą utrudniania. Na Drodze Wojewódzkiej nr 491, w rejonie nowo otwartej autostrady A1 osunęła się skarpa. Jak przekazał portalowi silesia24.pl dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP, teren jest zabezpieczony przez strażaków. Stało się to w okolicach nowego wiaduktu przy A1. W tym rejonie jezdnia jest zwężona, ale droga jest przejezdna.

Przypomnijmy: w poniedziałek otwarto dla ruchu tranzytowego główną trasę autostradowej obwodnicy Częstochowy, w ciągu autostrady A1. Pełną funkcjonalność mają dwa węzły: Częstochowa Północ i Częstochowa Południe.

Kierowcy zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, mogą omijać Częstochowę głównymi jezdniami A1, bezkolizyjnie połączonymi już z rozbudowywaną obecnie krajową „jedynką”. Obwodnica łączy się z oddanym w tym roku, liczącym 33 km, odcinkiem A1 do Pyrzowic, a dalej kierowcy mogą dojechać A1 do granicy z Czechami w Gorzyczkach.

Źródło: silesia24.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły