Osunęła się skarpa przy A1 – utrudnienia w ruchu!

- MotoRmania

Portal silesia24.pl podał właśnie, że w miejscowości Biała w gminie Kłobuck, na DW 491 w pobliżu otwartej autostrady A1 osunęła się przed chwilą skarpa. Na miejscu są już strażacy i pracownicy GDDKiA.

Jeżeli jedziecie na Wigilię do rodziny to w tamtych rejonach będą utrudniania. Na Drodze Wojewódzkiej nr 491, w rejonie nowo otwartej autostrady A1 osunęła się skarpa. Jak przekazał portalowi silesia24.pl dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP, teren jest zabezpieczony przez strażaków. Stało się to w okolicach nowego wiaduktu przy A1. W tym rejonie jezdnia jest zwężona, ale droga jest przejezdna.

Przypomnijmy: w poniedziałek otwarto dla ruchu tranzytowego główną trasę autostradowej obwodnicy Częstochowy, w ciągu autostrady A1. Pełną funkcjonalność mają dwa węzły: Częstochowa Północ i Częstochowa Południe.

Kierowcy zarówno pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, mogą omijać Częstochowę głównymi jezdniami A1, bezkolizyjnie połączonymi już z rozbudowywaną obecnie krajową „jedynką”. Obwodnica łączy się z oddanym w tym roku, liczącym 33 km, odcinkiem A1 do Pyrzowic, a dalej kierowcy mogą dojechać A1 do granicy z Czechami w Gorzyczkach.

Źródło: silesia24.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl